vize işlemleri

Cezayir Vizesi

İçindekiler

Cezayir, son yıllarda en sık vize başvurusu alan ülkelerden bir tanesidir. Bunun sebebi ise; ülkede yapılan inşaat çalışmalarının yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Bununla beraber, teknik çalışmaların çok fazla olduğu da verilen bilgiler arasındadır. Durum böyle olunca, mühendislik ve mimari alanında kendini geliştirmeye başlayan vatandaşların büyük bir kısmı, Cezayir’e gitmek amacıyla vize başvurusunda bulunmaktadır. Sizde farklı bir ülkede çalışma hayatı deneyimlemek istiyorsanız ya da yalnızca Cezayir’i gezmek amacıyla ülkeye giriş yapmak istiyorsanız, kısa süre içerisinde vize başvurularınızı yapmanızda fayda vardır

 Cezayir, yalnızca çalışma sistemleri ile ilgili; eğitim sistemleri ile de dikkat çeken ülkeler arasında yerini almaya devam etmektedir. Ülkede var olan doğru bilinen yanlışlar; Cezayir’i de etkisi altına almış ve ülkenin yanlış tanıtılmasına sebep olmuştur. Ancak, Cezayir; son yıllarda fazlasıyla gelişmiş ülkeler arasında yerini alır.

Cezayir’e herhangi bir sebepten gitmek isteyen vatandaşların; mutlaka önceden vize başvurusu yapması gerekmektedir. Cezayir vize başvurusu yapmayan ve mülakata giriş yapmayan herhangi bir kişinin, hangi sebeple olursa olsun Cezayir’e gitmesi kesinlikle mümkün değildir. Bu nedenle, vize başvurusu sürecini doğru yönetebilmek adına; uzman bir danışmanlık firması ile görüşme sağlamanızda fayda vardır.

Güvenli vize danışmanlık firmamız, uzun yıllardır alanında profesyonelleşmeyi başarmış sayılı firmalar arasında yerini almaktadır. Bu sayede sürecinizi doğru bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak ve kısa süre içerisinde vizenizin onaylanmasına olanak tanıyacaktır. Bu nedenle, söz konusu danışmanlık firması ile görüşme sağlamanızda fayda vardır.

Cezayir Vize Ön Başvuru Formu

Cezayir vize ön başvuru formu, konsolosluk tarafından büyük bir önemle karşılanan belgeler arasında yerini almaktadır. Resmi evrak niteliği taşıyan bu belge; mutlaka hazırlanmak zorundadır. Cezayir vizesi ön başvuru formu hazırlamak için yapmanız gerekenler ise oldukça kolaydır. Öncelikli olarak, internet sitesi üzerine giderek, vize mülakatı başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Daha sonra ise; dijital olarak bu belgeyi doldurmanız mümkün olacaktır. Cezayir vizesi ön başvuru formunda sizden talep edilecek olan bilgiler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • C kimlik numarası
 • İsim ve soyisim
 • Mevcut kullanılan e-posta adresi
 • Telefon numarası
 • İkametgah adresi
 • Gün ay yıl şeklinde yazılmış olan doğum tarihi

Yukarıda belirtilen kişisel bilgilerin tamamı, ön başvuru formunda belirtilmek zorundadır. Bu bilgiler beyan edilmez ise; vize sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Konsolosluk yetkilileri, vatandaşlar ile iletişim kurabilmek için; yukarıda belirtmiş olduğunuz bilgileri kullanmaktadır. Bu nedenle, ön başvuru formu hazırlandı tamamlamanızın ardından; başvurunun bir fotokopisini çıkararak, vize dosyanıza ekleme yapmanız gerekmektedir. Büyükelçiliği danışmanlık firmamız; bu bağlamda da size yardımcı olarak, ön başvuru formunu vize dosyanıza eklemenize yardımcı olacaktır.

Cezayir Vizesi İçin Gereken Belgeler

Cezayir vizesi için gereken belgeler, sanıldığının tam aksine oldukça fazladır. Bazı vatandaşlar, Cezayir’e gitmek için çok fazla belge hazırlamamaları gerektiğini zannediyor olsa da bu oldukça yanlış bir yanılsamadır. Cezayir konsolosluk yetkilileri, talep ettiği bütün belgeleri detaylı bir şekilde inceleyerek; diğer ülke vatandaşlarının, ülkelerine girip girmeyeceğini karar vermektedir.

Cezayir, ülkesinin ve vatandaşlarının güvenliğini koruma altına almaya oldukça özen göstermektedir. Bu nedenle, vize süreci kapsamında da oldukça titiz davranmaktadır. Cezayir’i ziyaret etmek isteyen herhangi bir vatandaşın hazırlaması gereken ıslak imzalı ve bandrollü belgeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Cezayir vizesi almak isteyen herhangi bir vatandaşın; öncelikli olarak nüfus cüzdanın ön ve arka fotokopisini çektirmesi gerekmektedir. Bu fotokopinin yanı sıra, nüfus kayıt örneğinin de çıkartılması çok önemlidir. Bu belgelerin ise; e-Devlet üzerinden alınması mümkündür.
 • Cezayir vizesi almak isteyen vatandaşların; adli sicil kaydı örneğini belirtmesi gerekir. Özellikle de iş amacıyla ülkede bulunmak isteyen vatandaşların; güvenlik durumunu, adli sicil kaydı örneği ile belirtmeleri gerekir. Bu belgenin tam tescilli olarak hazırlanması da çok önemli olacaktır. Üstelik adliye sicil kaydı örneğinin fotokopisini, e-Devlet üzerinden çıkartabilmeniz mümkündür.
 • Cezayir’de çeşitli nedenlerden ötürü konaklamak isteyen vatandaşların; kendilerine ait bir banka hesabının olması zorunludur. Banka hesabının içerisinde ise, yatırılmış olan belli bir miktar para bulundurmanız gerekecektir.
 • Cezayir‘e gitmeye karar verdiyseniz; ülkede ne amaçla bulunacağınıza dair bir mektup yazmanız gerekmektedir. Bununla beraber, iş ya da eğitim amacıyla ülkede bulunmaya devam edecekseniz; bu durumu da raporlandırarak belgeler halinde konsolosluk yetkililerine sunmanız talep edilmektedir.
 • Cezayir konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerden bir tanesi ise; pasaport belgesinin ön ve arka fotokopisidir. Aynı zamanda pasaportun içerisinde üç sayfalık bir boşluk bırakılması da çok önemli olmuştur.
 • Cezayir’e gitmeden önce, konaklayacağınız yeri belirtmeniz ve uçak biletlerinizi önceden almanız da vize süreci içerisinde ön planda tutulmanıza yardımcı olacak etkenlerden bir tanesidir.
 •  

Yukarıda verilen belgelerin tamamı, Cezayir konsolosluğu tarafından kontrol edilmektedir. Özellikle de vatandaşlardan, ıslak imzalı ya da bandrollü bir şekilde talep edilen belgeler; detaylı bir incelemeye alınacaktır. Belgede sahtecilik tespit edilmesi durumunda ise, vize restişleminin gerçekleşmesinin yanı sıra; tekrar ülkeye giriş çıkış yapmanız kesinlikle mümkün olmayacaktır. Üstelik bu gibi durumlar, polise kadar gidebilir. Bu nedenle, belgelerinizin doğru ve yalansız bir biçimde hazırlanmasına özen göstermeniz çok önemlidir. Belgelerinizi hazırlarken zorluk çekmeniz durumunda ise; Büyükelçiliği danışmanlık firmamızdan destek almanız mümkündür. Firmamız, bütün süreç boyunca, size yardımcı olacak ve vize almanızı kolaylaştıracaktır.

Cezayir Vize Türleri

Cezayir vize türleri, sanıldığının tam aksine oldukça fazla sayıya sahiptir. Özellikle de çalışma sektörü içerisinde Cezayir’i n oldukça gelişmiş olması; çalışanların yaptığı vize başvurularının artış göstermeye devam etmesine sebebiyet vermiştir. Ülkede başvuru yapabileceğiniz birçok farklı iş konun olduğunu bilmenizde fayda vardır. Bunun yanı sıra, farklı nedenlerden ötürü de Cezayir’i ziyaret etme isteğinde bulunabilirsiniz. Cezayir’e gidebilmek için başvuruda bulunabileceğiniz vize türleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Cezayir aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Cezayir çalışma vizesi
 • Cezayir ticari vize
 • Cezayir turist vizesi
 • Cezayir çoklu giriş vizesi

Yukarıda belirtilmiş olan vize türleri, her yıl başvuruya açık bir şekilde konsolosluk web sitesi üzerinden yayınlamaya devam etmektedir. Konsolosluğun kendi sayfasını takip ederek; hangi vize türü için hangi belgenin talep edildiğini detaylı bir şekilde öğrenebilir ve bu doğrultuda hareket edebilirsiniz. Üstelik, Büyükelçiliği vize danışmanlık firmamız da bu konuda size destek olacak ve işlemlerinizi daha profesyonel bir şekilde tamamlamanıza olanak tanıyacaktır. Bu nedenle herhangi bir kaygıya kapılmanıza da kesinlikle gerek yoktur.

Cezayir Vizesi Sonuçları

Cezayir vizesi sonuçları; yaklaşık olarak 72 saat içerisinde açıklanarak tarafınıza bildirilmektedir. Ancak başvuru yapmak için fazla zamanınız yoksa VİP vize başvuru seçeneklerinden faydalanarak; vize süreciniz ile ilgili bir gün içerisinde bilgi almanız mümkün olacaktır. Ancak bu işlem için ekstra ücret ödemeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

Cezayir Vizesi Ücreti

Cezayir vize ücreti, 40 Euro olarak belirlenmiş ve vatandaşlarla paylaşılmıştır. Bu bilgilerde herhangi bir değişiklik yapılması durumunda ise; konsolosluk web sayfası üzerinden bilgi almanız mümkündür. Vize harç ücreti yatırım aşaması da Güvenli vize danışmanlık firmamız tarafından takip edilecektir. İşlem dekontunuz ise; vize dosyanızın içerisine eklenecek ve mülakat esnasında sunulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button