vize işlemleri

Yunanistan Vizesi

İçindekiler

Yunanistan vizesi adına harekete geçmek genel olarak vize istemek adına harekete geçenin hayalini süsleyen konulardan tek tanesidir. Günümüzde Yunanistan sınırlarına ziyaret etmek talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler;

 1. Ticari vize tipi
 2. Konferans vize tipi
 3. Araştırma vize tipi
 4. Öğrenci vize tipi
 5. İngilizce öğrenmek adına 3. seviye üniversite öğrencileri adına vize tipi
 6. Ziyaret bir yandan bir yandan turist vize tipi
 7. İstihdam vize türü
 8. Eğitim vize türü
 9. Aile birleşimi vize türü beraber daha çok vizeler alabilirler.

Yunanistan Vizesi Nasıl Alınır?

Yunanistan Schengen vizesi alma sırasında bir yandan da gerekli planlamalar yapılırsa vize adına harekete geçmek sanıldığı değin zor veyahut vakit alan tek şey olmayacaktır. Tabi ki her şeyin planlı yer sahip olarak ilerlemesine dikkat etmek bunların karşısında gerekir. Tüm bilinen durumlar karşısında sayede vize adına harekete geçmek fazla daha uygun bir yandan bir yandan pratik tek durum yer sahip olarak gözlenecektir.

Yunanistan Vize Alma Şartları Nelerdir?

Yunanistan vize alma sırasında her tek vize istemek adına harekete geçenden aranan durumlar vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında durumlar genel anlamıyla herkesin yerine getirmesi gerekir. Tek tanesinde bile uymama durumu olursa vize başvuruları olumlu sonuçlanmaz. daha az 6 aylık süreli pasaport, pasaport içerisinde daha az 2 boş sayfa, ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence, bilgilerin eksiksiz bir yandan bir yandan doğru olması, gerekli maddi kaynakların bulunması durumları aranır.

Eğer durumlarda uymama durumları varsa vize istemek adına harekete geçenlerin ilk yer sahip olarak tüm bilinen durumlar karşısında durumları incelemeleri bir yandan bir yandan yerine getirmesi gerekir. Tüm bilinen durumlar karşısında sayede vize alma sürecinde önlerine çıkabilecek daha ufak tek engel dahi gözlenmez.

Yunanistan Vize İçin Gerekli Evraklar

 Yunanistan vizesi için harekete geçmek adına her tek vize istemek adına harekete geçenin ülkeden geri döneceklerinden orada gerekli yer alan pasaporta değin her bilginin evrakları istenir. Tüm bilinen durumlar karşısında evrakların eksiksiz bir yandan bir yandan doğru tek biçimde hazırlanması gerekir. Hazırlanması gözlenen bilgi listesi detaylı tek biçimde incelenecek gözlendiği vakit tüm bilinen durumlar karşısında belgeler;

 1. Vize ücretinin ücret verme dekontu
 2. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 3. Kamu personelleri adına görev yapılan yerden alınan yazı
 4. Öğrenciler adına öğrenci belgesi bir yandan bir yandan sponsor bilgileri
 5. Denizci vizesi adına denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Yunanistan firmasından garanti yazısı

Gibi akla gelen genel olarak belge talep edilebilir. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden aracılığı ile tüm belgeler detaylı yalnızca biçimde tercih edilerek hareket edilmesi gerekir.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan vize randevusu alınması kısmında genel olarak daha çok detay vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında detaylar genel yer sahip olarak incelenecek gözlendiği vakit Ankara sınırlarında yer alan Yunanistan büyükelçiliklerinden randevu alınabilir. Bunlara ek yer sahip olarak tek yandan bunların karşısında VFS Global kapsamındaki ofislerin yer aldığı Ankara, İzmir, İstanbul bir yandan bir yandan Gaziantep ofislerinden randevular alınabilir.

Randevu adına harekete geçmek adına vakti olmayan veyahut hangi adımlarla alacaklarını bilmeyen vatandaşların bunların karşısında tüm bilinen durumlar karşısında süreçlerde Güvenli Vize danışmanlık hizmetinden yardım alabilirler. Tüm bilinen durumlar karşısında yardım aracılığı ile kimse daha ufak tek şey yapmak zorunda kalmadan diledikleri benzer randevu aldırma süreçlerini yapabilir. Randevu alma süreci tamamen vize istemek adına harekete geçenlerin kendi seçimlerine göre değişiklik göstermektedir.

Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan vize ücreti adına ödemeler hangi amaç değin olacak, hangi amaç vakit yapılacak benzer genel olarak konu daha fazla merak edilen konular arasında yer almaktadır. Tüm bilinen durumlar karşısında konu hakkında net yer alan bilgiler bunların karşısında yer almamaktadır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden net bilgi adına harekete geçmek talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler Yunanistan büyükelçilikleri veyahut konsoloslukları beraber görüşebilirler. İsteyenler bunların karşısında dilediği vakit danışmanlık hizmetlerinden randevu alabilirler.

Ödemeler daha çok türden vizelere göre belirlenirken tek yandan bunların karşısında TL cinsi beraber ödemeler sağlanır. Tek yandan bunların karşısında vize alım süreçlerinde peşin bir yandan bir yandan nakit yer sahip olarak meydana gözlenir. Aksi halde taksit veyahut kredi kartı benzer durumlar geçerli olmaz.

Yunanistan Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize alım süreçlerinde biyometri süreçlerinin yapılma zorunlulukları vardır. Bunlar parmak izi uygulamaları yer sahip olarak bunların karşısında bilinir. Herkesin yaptırması gözlenen tek uygulamadır. Bir yandan da muaf yer alan durumlar vardır. Muaf yer alan durumlar genel yer sahip olarak incelenecek gözlendiği zaman; 2 yaş altında yer alan vize istemek adına harekete geçenler, hükümetle ülke temsilcileri, son 5 yılda yapılan vize süreçleri olanlar geçerlidir. Bir de fiziksel yer sahip olarak parmak izi veremeyecek durumda olmak, tek hata olmaması adına parmaklarda kesik, hasar veyahut yaralanma olmaması durumları gereklidir.

Yukarıda yer alan durumların haricinde yer alan vize istemek adına harekete geçenler parmak izi uygulamalarına tabi olmaları gerekir. Aksi halde vize alınması benzer durumlar geçerli olmayacaktır.

Yunanistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Yunanistan vize alan vize istemek adına harekete geçenler tek yandan bunların karşısında daha çok ülkelere bunların karşısında tek tek vize beraber geçiş yapmak isteyebilirler. Genel yer sahip olarak vize süresi devam edene değin vize istemek adına harekete geçenlerin giriş bir yandan bir yandan çıkış yapabilecekleri ülkeler listesi;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Belçika
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Yunanistan
 9. İspanya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Yunanistan Vizesi Almak

Yunanistan vizesi için harekete geçmek isteyen vize istemek adına harekete geçenlerin üçüncü ülke vatandaşı olma durumunda kendilerinden istenen daha çok durum bir yandan bir yandan belgeler vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında durum bir yandan bir yandan belgelerin hazırlanması gerekir. Aranan durumlardan tek tanesi bunların karşısında Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin olması bir yandan bir yandan bunların karşısında vize alırken belgelenme durumları olmaktadır. Aksi durumlarda vize alınması benzer durumlar tüm bilinen durumlar karşısında olabilir.

Yunanistan ülkesine ziyaret etmek isteyen vize istemek adına harekete geçenler kendilerinden daha çok durum bir yandan bir yandan belge talepleri tüm bilinen durumlar karşısında olabileceği adına Güvenli Vize danışmanlık hizmetlerinden rahat tek biçimde yardım alabilirler. Öbür yandan Türkçe bilmedikleri adına olay yaşayabilirler. Tüm bilinen durumlar karşısında noktada danışmanlık hizmetleri devreye girerek her sürecin daha rahat bir yandan bir yandan pratik tek biçimde geçmesine yardımcı olabilir. Gerekli yardımlar alınması süreci kolaylaştırır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button