vize işlemleri

Slovakya Vizesi

İçindekiler

Slovakya vizesi istemek adına vize istemek adına harekete geçenlerin yalnızda gerekli durumları durumuna getirmeleri sonrasında başvurularını yapmaları gözlenir. Başvuru talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler kategori alandan ötürü gitmek istiyorlarsa ek isteyecek ona uygun vize alabilir, gitme süreçlerini daha rahat olmasına yardımcı olabilirler.

Slovakya Vizesi Nasıl Alınır?

İnsanlar Slovakya Schengen vizesi istemek adına vize istemek adına harekete geçenlerin Güvenli Vize danışmanlık hizmeti birlikte anlaşmaları sürecin daha rahat bir yandan bir yandan pratik sonuçlanmasına yardımcı gözlenir.

Bireylerden istenen evraklardan randevu alınmasına değin her alanda yardım eder. Böylece vizeler daha pratik bir yandan bir yandan daha ufak olay olmadan sonuçlanmaları ek isteyecek gözlenir.

Slovakya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Slovakya vize alma sırasında vize istemek adına harekete geçenlerin yurtdışına rahat tek biçimde çıkabilmeleri adına belirlenmiş olan durumları durumuna getirmeleri gözlenir. Tüm bilinen durumlar karşısında aranan durumların hangileri olacağı incelenecek olursa tüm bilinen durumlar karşısında durumlar;

 1. En az 6 aylık süreli pasaport
 2. Pasaport içerisinde daha az 2 boş sayfa
 3. Gerekli maddi kaynakların bulunması
 4. Ülkeye dönüleceğine dair maddi güvence
 5. Bilgilerin eksiksiz bir yandan bir yandan doğru olması

Slovakya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Slovakya vizesi istemek adına vize istemek adına harekete geçenlerin aranan yukarıda yer alan durumları durumuna getirmeleri sonrasında tek ek isteyecek istenen evrakları hazırlamaları gözlenir. İstenen belgeler;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek yer alarak 3000 TL bakiye
 3. Var eski pasaportların fotokopileri
 4. Finansal durumu gösteren belgeler
 5. Slovakya vize başvuru formu
 6. 000 Euro’luk gezinti sağlık sigortası
 7. Biometrik fotoğraf
 8. Ulaşım adına rezervasyon bilgileri
 9. Nüfus cüzdan fotokopisi
 10. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 11. Konaklama yeri birlikte ilgili rezervasyon bilgileri
 12. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 13. Şoför vizesi alacaklar adına teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 14. Vize ücretinin ücret verme dekontu
 15. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 16. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 17. 18 yaşından küçüklere ebeveynden veyahut yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 18. İş yeri sahipleri adına faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 19. Çiftçiler adına ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi
 20. Kamu personelleri adına görev yapılan yerden alınan yazı
 21. Öğrenciler adına öğrenci belgesi bir yandan bir yandan sponsor bilgileri
 22. Denizci vizesi adına denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Slovakya firmasından garanti yazısı

 Slovakya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Slovakya vize randevusu alınması adına vize istemek adına harekete geçenlerin kendileri Ankara sınırlarında bulunan Slovakya büyükelçiliklerine gidebilecekleri gözlenir. Bunların yanı sıra VFS Global içerisinde bulunan Ankara, Gaziantep, İstanbul  bir yandan bir yandan İzmir sınırlarında yer alan ofislere gidilerek randevular alınabilir.

Fakat randevular birlikte uğraşmak istemeyen vize istemek adına harekete geçenler diledikleri vakit Güvenli Vize danışmanlık hizmetlerinden yardım alabilir, tüm bilinen durumlar karşısında sayede sürecin daha pratik bir yandan bir yandan rahat ilerlemesine yardımcı olabilir. Dileyen herkes rahat tek biçimde başvurularını yapabilir bir yandan bir yandan böylece yurt dışına ek isteyecek çıkabilirler.

Slovakya Vize Ücreti Ne Kadar?

Slovakya vize ücreti adına vize istemek adına harekete geçenler vize alma sırasına hangi amaç değin ücret ödeyecek olduklarını ek isteyecek merak edebilir. Ödenecek ücretler hakkında net bilgi istemek talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler Güvenli Vize birlikte iletişime geçebilecekleri benzer tek yandan ek isteyecek gidilecek ülkenin konsoloslukları birlikte iletişime geçilebilir.

Vize alırken ticari, gezinti veyahut eğitim benzer birden fazla daha çok dal vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden ek isteyecek ödenmesi gözlenen ücretler daha çok olabilir. Ücretler yalnızda alım türlerine göre değil tek yandan ek isteyecek kaç günlük alınacak olduğuna göre ek isteyecek değişiklik gösterir. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden ek isteyecek vize istemek adına harekete geçenlerin detaylı bilgi adına konsolosluk veyahut danışmanlık hizmetleri birlikte görüşmeleri gözlenir. Ön görülen fiyatlandırmalar 60 ila 100 Euro arasında farklılık gösterir.

Birçok daha çok kategori bir yandan bir yandan vize alım fırsatlarının sunulmasından ötürü genel olarak vize istemek adına harekete geçen net fiyatları merak ederek öğrenebilirler.

Slovakya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Slovakya vize alırken vize istemek adına harekete geçenlerden tek ek isteyecek parmak izi uygulamaları yer alarak ek isteyecek bilinen biyotmetri süreçleri istenir. Tüm bilinen durumlar karşısında süreçler her hangi amaç değin vize istemek talep etmekte olan herkese yapılıyor benzer düşünülüyor olsa bile bazı istisnai durumlar karşısında muaf tutulma benzer durumlar ek isteyecek öne çıkar. Genel yer alarak muaf olunan durumlar incelenecek olduğu vakit;

 1. 2 yaş altında yer alan vize istemek adına harekete geçenler
 2. Hükümetle ülke temsilcileri
 3. Son 5 yılda yapılan vize süreçleri olanlar
 4. Fiziksel yer alarak parmak izi veremeyecek durumda olmak
 5. Bir hata olmaması adına parmaklarda kesik, hasar veyahut yaralanma olmaması

Slovakya Vizesi İle kategori Ülkelere Gidilebilir?

Slovakya vize alarak daha çok ülkelere gitmek talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler tek tek vize birlikte kategori ülkelere gir çık yapabileceklerini ek isteyecek merak etmektedir. Schengen vizesi alan vize istemek adına harekete geçenler Schengen ülkeleri kapsamında yer alan tüm ülkelere rahatlık birlikte gir çık yapabilirler. Bunun adına gidilmek istenen yeni ülkelere özen vize alınmasına ek isteyecek gerek yoktur. Alınan vizelerin devamlılıkları devam ediyorsa ek isteyecek rahat tek biçimde Schengen ülkelerine gir çık yapabilirler. Rahatlıkla gidip gelebilecek oldukları ülkeler;

 1. Almanya
 2. Avusturya
 3. Slovakya
 4. Çek Cumhuriyeti
 5. Danimarka
 6. Estonya
 7. Fransa
 8. Hollanda
 9. Slovakya
 10. İsveç
 11. İtalya
 12. Macaristan
 13. Letonya
 14. Litvanya
 15. Lüksemburg
 16. Malta
 17. Polonya
 18. Portekiz
 19. Slovakya
 20. Slovenya
 21. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Slovakya Vizesi Almak

Slovakya vizesi alma düşüncesinde yer alan üçüncü ülke vatandaşlarını Türk vatandaşlarına ek yer alarak bazı durumları ek isteyecek durumuna getirmesi gözlenir. Tüm bilinen durumlar karşısında aranan durumların başında ek isteyecek Türkiye sınırlarında oturma izinleri var mı yok mu yer alarak gözlenmektedir. Oturma izinleri olmayanlar başvuru yapamazken başvuru yapanların ek isteyecek tüm bilinen durumlar karşısında durumları belgelemeleri gözlenir.

Bir yandan ek isteyecek Slovakya’ya gitmek talep etmekte olan vize istemek adına harekete geçenler düzgün Türkçe konuşamıyor olabilecekleri adına olaysız başvuru yapabilmek karşısında yanlarında tercüman birlikte gitmeleri önerilir. Başvuru sırasında vize istemek adına harekete geçenlerden istenen ek durumlar bir yandan bir yandan belgeler olabilir. Bunların ek isteyecek olumlu sonuçlar alabilmek adına dikkatli tek biçimde araştırılması sonrasında ek isteyecek gerekli belgelerin hazırlanması gözlenir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button