vize işlemleri

Hırvatistan Vizesi

İçindekiler

Hırvatistan vizesi hakkında bilgi almak isteyen kişiler adına Güvenli Vize adlı vize danışmanlık hizmeti veren firma tüm sorularınızda sizlerle olacaktır. Hırvatistan ülkesini ziyaret etmek isteyen pek çok kişi için Güvenli Vize’nin Hırvatistan’a vize almada en güvenli yol olduğunu da belirtelim. Hırvatistan vizesi almak için gerekli olan bütün her şeyi vize danışmanınız üstlenirken bu noktada da size düşen şeyler sadece bir imza atmak kadar basit olacaktır.

Hırvatistan vizesi alması gereken kişiler için yayınlamış olduğumuz bu yazımızda ayrı yeten bu vizenin türlerine, ne şekilde alınabildiği ve güncel olarak ne gibi işlemlere ve de değerlere sahip olduğuna değineceğiz. Söz konusu olan şey pek çok kişinin ilgisine sunulan bir şey olduğu için ve Hırvatistan çok farklı sebeplerden dolayı ziyaret edilmek istenen bir ülke olduğundan bu konuda bir o kadar da farklı sorular gündeme gelir.

Eğer ki Hırvatistan vizesiyle ilgili bu makale içerisinde yer almayan çok daha spesifik bir durum söz konusu ise bu noktada her bir sorunuz ve bütün vize işlemleriniz için sizleri Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanlarına yönlendirebiliriz.

Hırvatistan Schengen Bölgesi Mi?

Hırvatistan Schengen bölgesi mi ya da Hırvatistan vizesi Schengen mi gibi sorulara eskiden olsa kesinlikle hayır derdik. Çünkü 2022 yılının sonuna kadar henüz daha Hırvatistan ülkesinin Schengen Birliği’ne katılma isteğine ilişkin net bir şey söz konusu değildi. Fakat şimdi 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren artık Hırvatistan ülkesinin de Schengen Birliği’ne dâhil olduğunu ve artık Hırvatistan’ın da Schengen bölgesi olarak kabul edildiğini söyleyebiliyoruz.

Schengen vizesiyle gidilebilen bölgeler arasına artık Hırvatistan ülkesini de eklemek suretiyle bu ülkeden de bir Schengen vizesi sahibi olmayı tercih edebilirsiniz. Hırvatistan Schengen vizesi alarak ilk başta bu vizenin kuralına göre ilk önce Hırvatistan’a giriş yapıp daha sonra vize süreniz sona erene kadar istediğiniz tüm Schengen ülkesine gidebilirsiniz.

Hırvatistan Türklere Vize İstiyor Mu?

Hırvatistan Türklere vize istiyor mu diye sorulan bir takım sorulara ilk önce Hırvatistan ile TC arasında herhangi bir vize anlaşması olmadığını söyleyerek yanıt vermeye başlayalım. Ancak bu noktada bir de şu var ki hani pasaporta sahip olduğunuz da Hırvatistan ülkesini ilgilendiriyor.

Hırvatistan’ın vize şartlarıyla ilgili olan bu soruya göre bu ülkenin vize politikası hakkında konuşmak gerekir. Hırvatistan’ın vize politikası için Dışişleri bakanlığı tarafından en son yapılan güncel açıklamalar doğrultusunda bir değerlendirme yapacak olursak bu ülkeye ulusal bir pasaporta sahip olan TC vatandaşlarının vizeye tabi olduğunu görmekteyiz. Ancak bu ülke 20244 itibariyle Schengen olarak kabul edildiği için aktif bir halde geçerli olan Schengen vizeliler Hırvatistan’a giriş yapabilir.

Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen resmi pasaportlu Türk vatandaşlar Hırvatistan vize politikasına göre bu ülkeye giriş çıkış ve konaklama yaparken geriye dönük olarak 180 gün yani 6 ay kadar bir süre için sadece 90 gün boyunca bu ülkeye geçiş yapabilecek.

 Hırvatistan Vize Randevusu

 Hırvatistan vize randevusu almak için Hırvatistan ülkesinin resmi web sitesi üzerine oturum açmak gerekiyor ve buradan şahsi bilgilerinizi girdikten sonra bu işlem tamamlanabiliyor.

 Hırvatistan vize randevusu alırken konsoloslukların belirtmiş olduğu işlem gün ve saati esas alınacaktır. İnternet üzerinden başlatmış olduğunuz bu Hırvatistan vizesi ön kayıt işlemi randevu alarak Hırvatistan Konsolosluğu üzerinden kesinleştirilecektir.

 Hırvatistan Vizesi Nasıl Alınır, Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 Hırvatistan vizesi nasıl alınır, gerekli olan evraklar nelerdir? Hırvatistan vizesi almak için mutlaka alınması gereken belgeler aşağıdaki şekilde sıralanmıştır.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Hırvatistan seyahati sonrası bile en az 1 yıl geçerli bir pasaport
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Hırvatistan vizesi ön kayıt bilgi formu çıktı
 • kimlik kartının ön ve arka yüzü fotokopi veya e-devlet çıktısı
 • Seyahate çıkabileceğini gösteren bir seyahat sağlık raporu
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus dairesi ıslak imza ve onayı olan bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İmza örneği
 • Hırvatistan giriş ve çıkış otel rezervasyonları
 • Hırvatistan ulaşım bedeli onaylı gidiş dönüş uçak biletleri
 • Hırvatistan vize başvuru dilekçesi
 • Hırvatistan vize harç ödeme makbuzu

Hırvatistan vize evrakları Hırvatistan vizesi alabilmek için mutlaka güncel olarak teslim edilmek zorunda olup evraklarla ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu olduğu zaman mutlaka yenileriyle değiştirilerek teslim edilmek zorundadır. Hırvatistan vize evrak hazırlığı sırasında mutlaka seyahat belgelerinin de teslim edilmesi gerekiyor. Hırvatistan vize belgeleri hazırlanırken mutlaka vize evraklarınızda herhangi bir eksiklik ya da vize başvuru formunuzla bir uyuşmazlık durumunun söz konusu olup olmadığını da kontrol etmenizde son derece büyük bir fayda vardır.

Hırvatistan Vizesi Almak Kolay Mı?

Hırvatistan vizesi almak kolay mı diye soracak olan turist adayları için bu vizenin alınma sürecinde yapılacak olan işlemlerin detaylarının son derece büyük bir önem taşıdığını söylemek mümkün olacaktır. Çünkü vize işlem detaylarındaki her bir evrak için ayrı bir inceleme Hırvatistan konsolosluğu tarafından yapılacaktır. Üstüne üslük bu ülkenin artık bir Schengen bölgesi olması nedeniyle incelemeler biraz daha sıkı bir hale gelmiş durumdadır.

Hırvatistan Vize Türleri Neler?

Hırvatistan vize türleri neler ve Hırvatistan’a hangi vize türleri ile gitmek gerekir konusunda bir takım detayları göz önünde bulundurmakta son derece büyük bir fayda vardır. Hırvatistan seyahatinin bütün planı vize türüne uygun olarak yapılarak Hırvatistan dış temsilciliklerine bildirilmek durumundadır. Hırvatistan vizesi için hangi tür vizeleri tercih edebileceğinizi de aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Hırvatistan turistik vize
 • Hırvatistan öğrenci vizesi
 • Hırvatistan kısa süreli iş vizesi
 • Hırvatistan medikal sağlık vizesi
 • Hırvatistan fuar vizesi
 • Hırvatistan kültürel vize

Hırvatistan vize çeşitleri bakımından seyahatinizin ana hatlarına uygun olan bir işlem yapılmak zorundadır. Hırvatistan vize türleri konusunu tartışırken bir de Hırvatistan tek girişli vize ve Hırvatistan çok girişli vize ya da Hırvatistan uzun süreli vize ve kısa süreli vize gibi vize türlerini de göz önünde bulundurarak bir tercihte bulunmak vize danışmanınızla birlikte karar verilebilir.

Hırvatistan Vize Ücretleri Ne Kadar 2024?

Hırvatistan vize ücretleri ne kadar 2024 yılı olarak vize türleri ve Hırvatistan seyahati yapacak olan kişinin yaş durumu ile öğrencilik gibi pek çok durum baz alınır. Bu işlemlerin ücretlendirmeleri Euro üzerinden farklı farklı yapılmaktadır. Hırvatistan vize ücretleri ile ilgili olarak Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vizesi kaç günde çıkar genel olarak 3 ya da 5 iş günü gibi bir zaman zarfı içerisinde belli olmaktadır. Hırvatistan konsolosluk işlem süreci için, çok fazla yoğunluk olan dönemler söz konusu ise vize evrak incelemesi 15 gün kadar bile sürebilir. Bunun yanı sıra Hırvatistan vize işlem süresi ne kadar diye soracak olursanız gereken belgelerin hazırlık sürecinin tamamen bitmesi için 15 gün kadar bir zaman zarfına ihtiyacınız olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button