vize işlemleri

İngiltere Vizesi

İçindekiler

 İngiltere vizesi için 2 yıldan 10 yıla kadar farklı süreler olmak üzere pek çok vize türü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İngiltere’ye hangi vize ile gideceğinizi ya da İngiltere vize işlemleri için neler yapmanız gerektiğini de bu noktada bilmiyor olabilirsiniz. İngiltere vizesi almak isteyen pek çok Türk vatandaşı İngiltere vizesi ile ilgili olarak bahsetmiş olduğumuz bu kafa karışıklıklarını çoğu zaman yaşayabiliyor. İşte bütün bu kafa karışıklıklarını sona erdirmek amacıyla sizlere Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi hakkında bilgi vereceğiz.

 Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize işlemleri için yapılması gereken bütün her detayı İngiltere vizesi alırken de sizlere sunacaktır. Eğer ki yakın bir zamanda İngiltere birleşik krallığa ziyarette bulunmak istiyorsanız İngiltere vizesi hakkında bütün detayları vize danışmanız ile görüşebilirsiniz. Aynı zamanda Güvenli Vize ile bu seyahattin gerçekleşmesi için gerekli olan uçak biletleri ve otel rezervasyonu gibi pek çok detayı da halledebilirsiniz.

 İngiltere Birleşik Krallık vizesi almak için yapılması gereken işlem ilk olarak başvuru süreci başlatmak olacaktır. Ancak başvuru sürecini başlatırken atılacak olan adımlar da son derece büyük bir önem taşır.

 İngiltere Vize İstiyor Mu?

 İngiltere vize istiyor mu İngiltere Birleşik Krallık vizesi hakkında en çok sorulan sorulardan biri olarak karşımıza çıkar. İngiltere ülkesi, ulusal pasaportlara ve bir takım resmi pasaportlara da vize istemektedir. Bu hususta geriye dönük olarak 180 günlük bir süreçten bahsedecek olursak sadece kırmızı ve siyah pasaportlar için diplomatik amaçlarla bu ülkeye 90 gün boyunca giriş çıkış ve konaklama yapmak serbest olacaktır. İngiltere için hizmet pasaportu ve hususi pasaportlar da tıpkı umuma mahsus ulusal pasaportlar gibi vizeye başvurmak zorundadır.

 İngiltere Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

 İngiltere vize randevu işlemleri nasıl yapılır sorusu adına verebileceğimiz cevap ilk olarak İngiltere vize başvurusu için atacağınız ilk adım olan bu randevu alma işleminin internet üzerinden yapıldığını söylemek olacaktır. İngiltere vize randevusu almak için İngiltere dış temsilciliklerinin internet sitesine giriş yaparak kendi mail adresiniz üzerinden bir oturum açmanız gerekecek. Bu noktada İngiltere dış temsilciliklerinin vize işleri birimi tarafından hazırlanmış olan İngiltere vizesi ön başvuru formu doldurularak burada bir takım yüzeysel sorular cevaplanacaktır. Daha sonra yine İngiltere dış temsilciliklerinin internet sitesi üzerinden açmış olduğunuz oturumdan İngiltere vize randevusu alabilirsiniz.

 İngiltere Vize İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

 İngiltere vize işlemleri nasıl yapılıyor konusunda kısa bir özet bilgi geçecek olursak ilk önce İngiltere vize randevunuzu aldıktan sonra İngiltere vize başvuru işlemlerinizi ve gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. İngiltere vize başvuru kesinleştirme işlemlerinde daha detaylı bir İngiltere vize başvuru formu doldurmanız gerekecek. İngiltere vize başvuru formu doldururken bütün güncel bilgilerinizi İngiltere dış temsilciliklerine doğru bir şekilde vermek zorundasınız. Bu belgeler daha sonra İngiltere diş temsilciliklerine kapalı bir zarf içerisinde sunmuş olduğunuz dosyada yer alacak olan belgelerle karşılaştırılıp doğru olup olmadıkları ve tutarlılıkları tespit edilecektir.

Bu sebepten dolayı da İngiltere vize başvuru formu son derece büyük bir önem taşırken aynı zamanda İngiltere vize talep dilekçesine de oldukça büyük bir önem vermeniz gerekir. Çünkü İngiltere vize talep dilekçesi de doğru bir şekilde yazılarak Türkçe ya da İngilizce şeklinde olmak zorundadır. Bununla birlikte İngiltere seyahatinizin bütün amacını kanıtları ile birlikte doğrulamak durumundadır.

 İngiltere Vizesi Başvuru Evraklarında Neler Var?

 İngiltere vize başvuru evraklarında neler var diye soracak olursanız İngiltere vizesi için hazırlamanız gereken evrak listesi aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

 • İngiltere vize başvuru formu ve ön başvuru formu çıktısı
 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanınızın arkalı önlü bir fotokopisi
 • Yabancı uyruklu kişiler için oturma izni belgesi
 • İngiltere vize talep dilekçesi
 • Parmak izi ve imza örnekleri
 • Arkası beyaz fon üzerine çekilmiş olan yakın tarihli biyometrik fotoğraf
 • Islak imzalı ve onaylı olan Nüfus müdürlükleri tarafından verilen tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgâh belgesi
 • İngiltere seyahat belgeleri
 • En az 3 aylık banka hesap dökümünü gösteren ve bankadan alınmış onay ile birlikte sunulacak olan hesap dökümleri
 • Çalışma belgeleri
 • Maaş bordrosu ve mal varlığınızı gösteren belgeler
 • İngiltere seyahati sonrasında bile en az 1 yıl geçerliliği olan bir pasaport

 İngiltere vize talebi yapacaksanız bütün bu evrakları doğru ve tutarlı bir şekilde İngiltere büyükelçiliğine sunmak zorundasınız ve bununla birlikte vize harç dekontunuzu da almanız gerekir.

 Eğer ki İngiltere ülkesine gidecek olan kişi öğrenci ise mutlaka okuldan öğrenci belgesi getirirken bunun ıslak imzalı olmasına dikkat etmek zorundadır. Ayrıca bununla birlikte öğrenci belgesinin arkaları ön yüzünün fotokopisi de İngiltere büyükelçiliğine verilmesi gerekli olan belgeler arasında yer alır. Emekli vatandaşlarımızın maaşını çekmiş olduğu banka hesaplarını ve emekli kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotokopisini bu evraklar arasında teslim etmesi gerekiyor. İngiltere’ye bir seyahat gerçekleştirmek üzere vize talep işlemi yapan bir kişi 18 yaşından küçükse mutlaka ailesinden izin aldığına dair bir dilekçe getirmesi gerekir.

 İngiltere Hangi Vizeleri Verir?

 İngiltere hangi vizeleri verir konusunda ilk olarak açıklamamız gereken çok önemli bir husus vardır. İngiltere vizesi ile ilgili olarak genellikle merak edilen şeylerden biri de İngiltere vizesinin türleri ile ilgilidir. Schengen vizesi ile İngiltere’ye gidilir mi sorularına yanıt vererek bu konuya giriş Yapacak olursak kesinlikle Schengen vizesinin İngiltere’de geçmediğini söyleyebiliriz. İngiltere ülkesinden seyahat amacınıza uygun bir İngiltere vize çeşidini tercih ederek bu seyahati doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere ülkesinin güncel olarak vermekte olduğu vize türleri arasında turistik vize, transit geçiş vizesi, bilimsel araştırma vizesi, gazeteci ya da basın vizesi, medikal tedavi vizesi, refakatçi vizesi ve eş dost akraba ziyareti vizesi gibi vize türleri mevcuttur. İngiltere’de kısa süreli bir iş imkânı bulan kişiler için İngiltere kısa süreli iş vizesi verilmektedir. Aynı zamanda eğitim olarak İngiltere’de bir staj ya da öğrenim görmek isteyen pek çok kişi için İngiltere eğitim ve staj vizesi ya da İngiltere öğrenci vizesi gibi vize türleri vardır.

 İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?

 İngiltere vizesi almak zor mu diye soracak olursanız en az Schengen vizesi kadar inceleme yapılacak olan vize evraklarınızın olacağından söz etmek mümkündür. Çünkü İngiltere ülkesi turist kabul ederken bir takım esaslara dikkat etmektedir. Özellikle belli bir miktar bakiye bulunan banka hesap cüzdanı ve nüfus bilgilerinizin güncel olması İngiltere vizesi alıp alamamanız için son derece belirleyici bir özellik olacaktır.

 İngiltere vize çeşitlerinin de bu konuda son derece büyük bir rol oynadığını ve İngiltere vize çeşidinizin vize evraklarınızda talep etmiş olduğunuz duruma uygun olup olmaması da İngiltere vizesinin verilip verilmemesi ile ilgili çok büyük bir önem taşır.

 İngiltere vize ücretleri 2024

 İngiltere vize ücretleri 2024 tamamen uzun ya da kısa süreli veya vize türünün getirdiği pek çok duruma bağlı olarak değişkenlik gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button