vize işlemleri

Amerika Vizesi

İçindekiler

Amerika, dünyanın en gelişmiş ülkelerinin başında gelmektedir. Özellikle de öğrenciler ya da çalışanlar, kendilerini daha fazla geliştirebilmek adına; Amerika’ya göç etmeye devam etmektedir. Amerika, en gelişmiş ülkeler arasında yerini almasının yanı sıra, vize konusunda da titiz davranan ülkelerden bir tanesidir. Bununla beraber, ülkede gezilecek ve görülecek yerlerin sayısı da epeyce fazladır. Özellikle de büyük bir kıtayı kapsayan Amerika, birden fazla ülkesi ve eyaleti ile de gündeme gelmeye devam etmektedir. Amerika’ya giden kişilerin; meşhur ve en iyi üniversitelerde eğitim görmesinin yanı sıra, çalışma hayatını düzene sokması da mümkün olacaktır. Bu nedenle, Öğrenci ve çalışan kesimin; Amerika vizesi alabilmek için özel bir çaba sarf ettiği verilen bilgiler arasında yer alır.

Amerika vizesi alabilmeniz için; birden fazla belgeyi hazırlamanız çok önemlidir. Amerika, vatandaşlardan talep ettiği bütün belgeleri tek tek inceleyen bir ülkedir. Belgeler dahilinde, aksi bir durumun çıkması halinde; vize işlemlerin direk olarak iptal edilmesi mümkün olabilir. Bu nedenle, bize belgelerini hazırlama aşamasında, dikkatli davranmanızın çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Bu konuda, yeterli olduğunu düşünmeyen vatandaşların, Büyükelçiliği vize danışmanlık firmasından destek alması ve daha hızlı bir şekilde Amerika vizesine sahip olması mümkün olacaktır.

Amerika’ya çeşitli nedenlerden ötürü vize alarak gittiyseniz; hayatınızın en güzel süreçlerinden birini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Üstelik ülkeye gittiğiniz takdirde, tarihi yerleri ve büyük mimari yapıları görmenizde mümkün olacaktır. Amerikan, mimari açısından da en gelişmiş ülkeler arasında bulunmaktadır.

Amerika Vizesi Ön Başvuru Formu

Amerika vizesi ön başvuru formu, konsolosluğun detaylı bir şekilde incelemeye aldığı ve daha sonrasında; kendilerine başvuruda bulunan vatandaşlarla irtibat kurmasına yardımcı olan belgeler arasında yer almaktadır. Amerika’ya gitmek isteyen herhangi bir kişinin; bazı kişisel bilgilerine, konsolosluk resmi sitesi üzerinde yer alan belgede beyan etmesi gerekmektedir. Bu belgede belirtmeniz gereken bilgileriniz ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • C kimlik numarası
 • At ve soyad
 • Mevcut ikametgah adresi
 • Kullanılan telefon numarası
 • Erişime açık bir e-posta adresi
 • doğum tarihi
 • İkametgah adresi

Yukarıda verilen bilgilerin, ön başvuru formu içerisinde belirtilmiş olması; vize sürecinin doğru bir şekilde işleyebilmesi için çok önemlidir. Bu belgeyi doldurduktan sonra ise; internet üzerindeki kopyasını, çıktı haline getirerek vize dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. büyükelçiliği danışmanlık firmamız, bu belge hazırlamanız doğrultusunda da size yardımcı olacaktır. Bu nedenle, uzman danışmanlarımız ile görüşme sağlamanızda fayda vardır.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Amerika vizesi için gerekli belgeler, ülkeye giriş çıkışınızın sağlanması için çok önemlidir. Amerika, prosedür açısından birçok farklı işlemin yapılmasını talep eden ülkelerden bir tanesidir. Amerika’nın talep ettiği belgelerden bir tanesini bile eksik olması, vize işlemlerinin direk olarak reddedilmesine sebebiyet verecektir. Vize başvurularınızın reddedilmesini istemiyorsanız; konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanızın çok önemli olduğunu bilmelisiniz. Amerika’ya gitmek isteyen herhangi bir vatandaşın, ülkeye giriş yapmak amacıyla hazırlaması gereken bazı belgeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Amerika vizesi için hazırlamanız gereken ilk belge, hiç kuşkusuz; ön başvuru formu olarak bilinir. Daha sonra ise; nüfus cüzdanınızın ön ve arka fotokopisini hazırlamanız gerekecektir. Bununla beraber, nüfus kayıt örneği belgesinin de e-Devlet üzerinden çıkartılarak vize dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Amerika vizesi için, e-Devlet üzerinden alınabilecek belgelerden bir tanesi ise; tam tescilli bir adres sicil kaydı örneğidir. Adli sicil kaydı örneği, vize başvurusunda bulunan vatandaşların; herhangi bir suç kaydının olup olmadığının öğrenilmesine yardımcı olur. Bu belgenin bu kadar önemli karşılanmasındaki temel neden ise; ülkenin refah seviyesini koruyabilmek amaçlıdır.
 • Amerika’ya gidecek olan kişilerin; ülkede nerede kalacaklarını belirtmiş olmaları çok önemlidir. Bununla beraber, ülkeye giriş yapacakları uçak biletlerini önceden alması ya da ayırtması da konsolosluğun talep ettiği hususlardan biridir.
 • Amerika’ya vize almak isteyen vatandaşların; ülkede ne yapacaklarına dair bir mektup yazması gerekmektedir. Ülkeyi gezip görmek amacıyla giden vatandaşlar hariç, eğitim ya da çalışma amacıyla giden kişilerin; ne yapacaklarını belgelendirerek beyan etmesi de çok önemlidir.
 • Amerika vizesine başvuruda bulunan vatandaşların, kendi isimlerini açılan bir hesap bilgisi olması gerekir. Ayrıca, bu hesabın içerisinde; belirli bir miktar paranın bulunması da Amerika’nın koşulları arasında yerini alır.
 • Amerika vizesi almak isteyen vatandaşların; son altı aylık harcamalarını, bağlı oldukları bankadan çıkartmaları gerekmektedir. Bu belgenin islak imzalı bir şekilde teslim edilmesi de çok önemlidir.
 • Amerika’ya gitmek isteyen vatandaşların; pasaport fotokopisini de biz de dosyasına eklenmesi gerekir. Aynı zamanda pasaportun içerisinde, üç sayfalık bir boşluğun bırakılması da konsolosluk tarafından talep edilen bir husustur.
 • Amerika vizesi almak isteyen vatandaşların yapması gereken işlemlerden bir diğeri ise; memuriyeti durumları olup olmadığını belirtmektedir. Vatandaşların memur olması durumunda, maaşlarını bandrollü bir şekilde dosyalaması gerekecektir.

Yukarıda verilen belgelerin her biri, Amerika vizesi alabilmeniz için çok önemlidir. Belgelerin tamamı, titiz bir şekilde inceleneceği için; herhangi bir tanesinde bile eksiklik olması durumunda, vize işlemlerinizin direk olarak reddedileceğinden  emin olabilirsiniz. Bu nedenle, konu hakkında titiz davranmanız ve bütün belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Büyükelçiliği vize danışmanlık firmamız, belgelerin hazırladığınız bütün aşamayı, yakından takip edecek ve işlemlerinizin çok daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Amerika Vizesi Türleri

Amerika vizesi türleri de diğer ülkelere nazaran çok daha fazladır. Özellikle de ülkenin gelişmişlik seviyesini yüksek olması, birçok nedenden dolayı; Amerika’ya yapılan göçlerin artış göstermesine sebebiyet vermektedir. Özellikle de öğrencilerin ve çalışan kesimlerin, bize türlerinden yararlanması çok daha kolaydır. Amerika’ya gitmek isteyen herhangi bir vatandaşın başvuruda bulunabileceği vize türleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Amerika eğitim vizesi
 • Amerika staj vizesi
 • Amerika dil öğrenim vizesi
 • Amerika çalışma vizesi
 • Amerikan Kültür ve sanat aktiviteleri vizesi
 • Amerika aile ziyareti vizesi
 • Amerika arkadaş ziyareti vizesi
 • Amerika spor aktiviteleri vizesi
 • Amerika turist vizesi
 • Amerika ticari vize

Yukarıda verilen vize türleri, yılın her günü başvuruya açık bir şekilde konsolosluk web sayfası üzerinden paylaşılmaya devam etmektedir. Ancak, Amerika; vize konusunda titiz bir tutum sergilemeye devam ettiği için; birbirinden farklı vize türlerinde, ekstra belgeler talebinde bulunabilir. Bu belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeniz ve kontrol etmeniz ise çok önemlidir. Büyükelçiliği vize firmamız ise; bu bağlamda size fazlasıyla yardımcı olacak ve en kısa süre içerisinde vize almanıza olanak tanıyacaktır.

Amerika Vizesi Sonuçları

Amerika vizesi sonuçları; en fazla üç iş günü içerisinde tarafınıza bildirilecektir. Ancak başvuruların erken yapılması, konsolosluğun en dikkat ettiği konulardan biridir. Bunun sebebi ise; Amerika konsolosluğunun çok yoğun bir çalışma sistemine sahip olmasından kaynaklanır. Bu nedenle, başvurularınızı en az bir ay önceden yapmanız gerekir.

Amerika Vizesi Ücreti

Amerikan vizesi ücreti; 180 $ olarak belirlenmiş ve konsolosluk web sitesi üzerinden vatandaşlara bildirilmiştir. Konsolosluk tarafından talep edilen ücret; firmamız tarafından, belirtilen banka hesabına yatırılacak ve işlem dekontu bize dosyasına eklenecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button