vize işlemleri

Avustralya Vizesi

İçindekiler

Avustralya, en merak edilen ve ilgi gören kıtalardan bir tanesidir. Ülkede yaşamını sürdürmeye devam eden ve nesli tükenmek üzere olan hayvanların yanı sıra; vahşi hayvanların varlığı da birçok kişinin merak konusu olmaya devam etmektedir. Avustralya, doğası yönünden de ilgi gören ülkelerden bir tanesidir. Özellikle de etnik ve coğrafi yapılar ile ilgili bir ilginiz varsa; ilk ziyaret etmeniz gereken ülkelerden bir tanesinin de Avustralya olduğunu bilmenizde fayda vardır.

Avustralya yerel halkı dahil, Ülkesinde yaşayan birçok hayvandan haberdar değildir. Hayvan faunası ve bitki çeşitliliği ile ilgili alanlarla ilgilenmeye devam ediyorsanız; Avustralya’da aradığınızı bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Aynı zamanda ülke içerisinde yer alan kültürel aktivitelerin sayısı da oldukça fazladır. Avustralya, ilginç bir etnik yapıya sahiptir. Bu nedenle, her yıl dünyanın en ilginç ülkeleri arasında yerini almaya da devam etmektedir. Üstelik ülkede, iş imkânlarının sayısı da oldukça fazlalaşmıştır.

Avusturalya dikkat çekici özelliklerinin yanı sıra, farklı özelliklere de sahiptir. Farklı bir kıta olarak bilinen Avustralya; Hint okyanusu ve büyük okyanusun arasında yer almaktadır. Bu sayede, deniz hayvanlarının çeşitliliğinin de oldukça fazla olduğu göz önüne çıkmaktadır. Her açıdan ilginç özelliklere sahip olan Avustralya; bu alanlara ilgi duyan ve farklı coğrafi alanları görmek isteyen kişiler tarafından sık sık vize başvurusu almaya devam etmektedir. Ancak, Avustralya vize konusunda en titiz olan ülkelerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Bu nedenle, Avustralya vizesi başvurusunda bulunurken; mutlaka profesyonel bir destek almanız gerektiğini unutmamanızda fayda vardır. Bu sayede, çok daha kolay bir şekilde vize alabileceğinizden ve süreci daha doğru bir şekilde yönetebileceğinizden de emin olabilirsiniz. Güvenli vize danışmanlık firmamız; bu alanda size fazlasıyla kolaylık tanıyacaktır.

Avustralya Vizesi Ön Başvuru Formu

Avustralya vizesi ön başvuru formu, bütün vize sürecinden kolaylıkla haberdar olabilmeniz için en önemli belgeler arasında yerini almaya devam etmektedir. Avustralya’yı  ziyaret etmek isteyen herhangi bir vatandaşın; öncelikli olarak kişisel bilgilerini beyan etmesi gerekmektedir. Kişisel bilgilerinizi beyan edebileceğinizi ön başvuru formu Avustralya konsolosluğu web sayfası üzerinde paylaşılmaya devam etmektedir. Hem vize mülakat randevunuzu, hem de vize başvurusu formunuzu; site üzerinden çıkartabilirsiniz. Avustralya vizesi ön başvuru formu belgesi içerisinde belirteceğiniz bazı bilgileriniz isteği şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İsim soyisim
 • C kimlik numarası
 • Telefon numarası
 • Güncel adres bilgileri
 • Güncel e-posta adresi
 • Gün ay yıl şeklinde yazılmış doğum tarihi

Yukarıda belirtilen bilgilerin tamamı, kişisel bilgilerinizi kapsamaktadır. Bu bilgilerin hazırlanmasının istenilmesindeki temel nedenler ise; vize mülakat sürecinden sonrasında, size ulaşım sağlama kolaylığının oluşturulmasıdır. Bu nedenle, söz konusu belgeyi eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve vize dosyanızın içerisine eklemeniz gerekmektedir. Özellikle de Avustralya konsolosluğunun; bu belgeyi resmi belge olarak nitelendiriyor olması; olmazsa olmaz bir evrak olduğunun da bir kanıtı olarak nitelendirilmektedir. Ön başvuru formunu internet üzerinden doldurmanızın hemen ardından; çıktısını almayı unutmamanızda fayda vardır. Büyükelçiliği vize danışmanlık firmamız; bu konuda da size yardımcı olacak ve işlemlerinizi çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlamanıza olanak tanıyacaktır.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Avustralya vizesi için gerekli belgeler ve bu belgelerin istenilen şekilde hazırlanması, konsolosluk tarafından büyük bir önemle karşılamaya devam etmektedir. Avustralya, önemli kıtalar arasında yer almaya devam ettiği için; vize konusunda da titiz davranan ülkeler arasında yer almıştır. Avustralya’ya gitmek istiyorsanız; konsolosluk web sitesi üzerinde belirtilmiş olan bütün belgeleri, detaylı olacak şekilde incelemenizde fayda vardır. Daha sonra ise; belgeleri hazırlama aşamasına geçebilirsiniz. Avustralya’ya gitmek isteyen kişilerin; ülkede konaklayabilmek için hazırlaması gereken belgeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Ön başvuru formu ile birlikte hazırlanması gereken bir nüfus cüzdanın ön ve arka fotokopisi; konsolosluğun en önem verdiği belgeler arasında yerini alır. Aynı zamanda kişilerin kayıtlı olduğu nüfus kayıt örneğinin de e-Devlet üzerinden çıkartılarak vize dosyasına eklenmesi çok önemlidir.
 • Adli sicil kaydı örneği de Avustralya konsolosluğunun en önem verdiği belge türleri arasında yerini alır. Bu belge olmadan; ülkeye giriş yapmanız kesinlikle söz konusu değildir. Üstelik bu belgenin tam tescilli bir şekilde teslim edilmesi de çok önemli olmuştur.
 • Avustralya konsolosluğunun talep ettiği belgelerden bir tanesi de aşı kaydıdır. Ülkede farklı yapılarda hayvanların sayısı çok fazla olduğu için; salgın hastalıkların olması da söz konusu olabilir. Bu nedenle eksik bir aşınız varsa, yaptırmadan ülkeye giriş yapmanız kesinlikle mümkün değildir. Eksik aşılarınızı yaptırmanızın ardından ise; yeni bir aşı kartı alarak, bu durumu belgelendirmeniz gerekir.
 • Avustralya’da konaklayacaksanız; nerede kalacağınızı belirtmeniz gerekir. Aynı zamanda uçak biletlerinizi daha önceden almanız ya da ayırtmanız da vize mülakat esnasında artı puan kazanmanıza yardımcı olacak etkenler arasındadır.
 • Avustralya konsolosluğunun ülkesine gelecek olan vatandaşlardan talep ettiği belgelerden bir diğeri ise; kendi isimlerini açılmış bir banka hesabıdır. Bu banka hesabı olmadan; ülkeye giriş yapmanız kesinlikle mümkün değildir. Üstelik banka hesabı içerisinde belirli bir miktar para bulundurmanızda gerekir.
 • Avustralya konsolosluğunun talep ettiği belgelerden bir diğeri ise; pasaport fotokopisidir. Pasaportunuzun ön ve arka fotokopisini eklemenizin ardından; pasaport içerisinde üç sayfalık bir boşluk olduğunu belirtmenizde gerekir.
 • Avustralya Konsolosluğu; son altı aylık banka hesap belgelerinizi de sizden talep edecektir. Bu belgelere, bağlı olduğunuz bankadan almanız gerekir.
 • Memuriyeti durumunda olan vatandaşların; maaşlarını bandrollü bir şekilde belirtmeleri ve son üç aylık gelir tablolarını göstermeleri gerekmektedir.

Yukarıda verilen belgeler; eksiksiz bir şekilde hazırlanmazsa, Avustralya giriş yapılması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, Büyükelçiliği vize danışmanlık firmamız, vatandaşların daha kısa bir süre içerisinde belgelerini hazırlamasına yardımcı olmaktadır.

Avustralya Vize Türleri

Avustralya vizesi almak isteyen kişiler; vizenin yalnızca turizmi kapsadığını savunmaktadır. Ancak bu oldukça büyük bir yanılgıdır. Avustralya, birçok farklı vize türü belirten ülkeler arasında yerini almaktadır. Bu nedenle söz konusu yanılsamaları aldırmadan, internet üzerinde yer alan bir de türlerini incelemenizde fayda vardır. Konsolosluk web sayfası üzerinde belirtilen Avustralya vize türleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Avustralya turizm vizesi

Avustralya ticari vize

Avustralya aile ve arkadaş ziyareti vizesi

Avustralya gemi kaptanı vizesi

Avustralya eğitim vizesi

Yukarıda belirtilmiş olan vize türlerinin tamamı; yılın her günü başvuruya açık bir şekilde konsolosluk web sitesi üzerinden paylaşılmaya devam etmektedir. Sizde başvuruları takip ederek, gerekli belgelerinizi hazırlamanızın ardından; Avustralya’ya gitmek amacıyla vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Sonuçları

Avustralya vizesi sonuçları; en geç 72 saat içerisinde vatandaşlara bildirilmektedir. Avustralya vizesi ile ilgili net bilgi alabilmek için ise; ön başvuru formu içerisinde belirtmiş olduğunuz e-posta adresiniz ve telefon numaranızı sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu sayede vize sonuçlarınızdan kolaylıkla haberdar olabilirsiniz.

Avustralya Vize Ücreti

Avustralya vize ücreti, bu sene 141 AUD olarak belirlenmiştir. Avusturalya konsolosluğunun vatandaşlardan talep ettiği ücretler; Büyükelçiliği danışmanlık firmamız tarafından belirtilmiş olan banka hesabına yatırılacak ve gerekli dekont belgelere, vize başvuru dosyasına eklenecektir. Bu sayede vize alma süreciniz daha kısa bir süre içerisinde sonuçlanacaktır. Sizde bu avantajlardan yararlanmak istiyorsanız; dilediğiniz zaman Güvenli vize danışmanlık firmamız ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button