vize işlemleri

Norveç Vizesi

İçindekiler

Norveç vizesi almak genel olarak vize istemek adına harekete geçenin hayalleri arasında yer alan yalnızca konudur. Her hangi amaç karşısında Norveç vizesi almak fazla zor gibi dursa bile bir yandan da her şey planlı yalnızca biçimde devam ederse herkes fazla pratik yalnızca biçimde vize alabilir.

Norveç vize genel olarak vize istemek adına harekete geçenin hayallerinde olan birlikte vize istemek adına harekete geçenlerin rahat etmek adına tercih ettikleri konulardan birisidir.

Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç Schengen vizesi alırken genel olarak durumun belirlenmesi, planlı yalnızca biçimde olması gerekir. Bir yandan da vize istemek adına harekete geçenler hangi kategori bir yandan bir yandan vize alacaklarsa ona göre hareket edebilirler. Tüm bilinen durumlar karşısında sayede daha ufak zorluk çekmeden rahat yalnızca biçimde vize alabilirler.

Vize alma şartları arasından her şeyin tam olarak belirlenmesinden, hangi amaç gibi evraklar gerektiğine dair her yalnızca detayı vize istemek adına harekete geçenler adına hazırladık.

Norveç Vize Alma Şartları Nelerdir?

Norveç vize alma sırasında gerekli durumlar vardır. Tüm bilinen durumlar karşısında durumları vize istemek adına harekete geçenler aracılığı ile yerine getiriyorsanız başvuru yapabilirsiniz. Bir yandan da yalnızca durum bile eksik kalırsa vize almak fazla zor olacaktır. Tüm durumların yerine gelmesi ardından yapılan başvurular daha rahat sonuçlara etki edecektir.

Norveç vize şartları incelenecek olduğu zaman;

 1. Pasaportların daha az 6 ay devam ederken geçerli olması
 2. Pasaportlarda daha az 2 adet boş sayfa olması
 3. Geçerli maddi olanakların bulunması
 4. Verilen evrakların tam birlikte eksiksiz olması
 5. Başvuru sırasında verilen bilgilerin doğru olması gibi durumlar aranır.

Norveç Vize İçin Gerekli Evraklar

Başvuru esnasında Norveç vizesi almak adına yalnızca yandan bir yandan genel olarak belge hazırlamak gerekir. Bu belgeler;

 1. Şahsi banka hesabınızın üç aylık dökümleri
 2. Şahsi banka hesabınız içerisinde daha az 3000 TL bakiye
 3. C kimlik kartınızın yalnızca fotokopisi
 4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 5. Sizlere ait olarak daha eski pasaportlarınız bulunuyorsa bunların fotokopileri
 6. Maddi anlamdaki kaynaklarınızı gösteren belgeler
 7. Norveç vize başvuru formu
 8. 000 Euro’luk gezinti sağlık sigortası
 9. Biometrik fotoğraf
 10. Eğer çiftçiyseniz ziraat odası sicil kaydı birlikte çiftçi belgesi
 11. Kamu personeli olarak gidecekseniz adına görev yapılan yerden alınan yazı
 12. Öğrenciyseniz öğrenci belgesi birlikte sponsor bilgileri
 13. Seyahat amacınızın hangi amaç olduğunu destekleyen belgeler
 14. Şoför vizesi almayı düşünüyorsanız bir yandan da teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 15. Vize ücretinin ücret verme dekontu
 16. Davetiyeniz varsa o birlikte davetiyenizi gönderenin bilgileri
 17. Çalışan yalnızca vize istemek adına harekete geçen iseniz bir yandan da maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 18. 18 yaşından küçükseniz bir yandan da noter onaylı muvaffakatname

Norveç Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Norveç vize randevusu alırken vize istemek adına harekete geçenler birden daha çok yöntem tercih edebilirler. Tüm bilinen durumlar karşısında yöntemler genel olarak incelenecek olduğu zaman;

 1. Ankara sınırlarında bulunan Norveç büyükelçilikleri üzerinden randevu almak
 2. Ankara, İzmir, İstanbul bunlara ek Gaziantep sınırlarında yer alan VFS Global kapsamındaki ofislerden randevu almak
 3. Bir aracılığı ile Güvenli Vize danışmanlık merkezi olarak bizlerden yardım almak

Bazı vize istemek adına harekete geçenlerin vize randevusu almak adına vakti olamayacağı gibi yalnızca yandan bir yandan hangi adımlarla alacağını bilmeyebilir. Tüm bilinen durumlar karşısında anlarda kimse olay yaşamasın diye aracılığı ile bizler devreye giriyoruz. Sadece randevu alma süreçlerinde değil belgelerin hazırlanmasından durumların neler olduğuna varana karşısında her an destek sunuyoruz.

Norveç Vize Ücreti Ne Kadar?

Norveç vize ücreti peşin, nakit birlikte TL cinsi bir yandan bir yandan konsolosluklara ödenir. Taksit bunlara ek kart geçerli olmayacaktır. Norveç vize ücretleri yalnızca yandan bir yandan genel olarak daha çok kategori bir yandan bir yandan vize alınabilecek olmasından ötürü farklılıklar göstermektedir. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden aracılığı ile vize istemek adına harekete geçenler başvuru sırasında bunlara ek konsolosluklar birlikte danışmanlık firmalarından vize ücretlerini net yalnızca biçimde öğrenebilirler.

Norveç Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Norveç vize almak adına her yalnızca vize istemek adına harekete geçenin yalnızca yandan bir yandan parmak izi uygulaması olarak bir yandan bilinen biyometri süreçleri durum olmaktadır. Tüm bilinen durumlar karşısında süreçlerde bazı vize istemek adına harekete geçenler muaf olur. Muaf olan vize istemek adına harekete geçenler;

 1. 2 yaş birlikte daha altında olan çocuklar
 2. Hükümet tarafından temsilci olarak gönderilenler
 3. Son 5 yıl içerisinde tüm bilinen durumlar karşısında süreçe tabi olanlar
 4. Bedenlerinde parmak izi vermeye engel olan sorunları olan vize istemek adına harekete geçenler muaf olur.

Norveç Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Norveç vize almak adına harekete geçen vize istemek adına harekete geçenler yalnızca yandan daha çok ülkelere aracılığı ile gitmek isteyebilirler. Tüm bilinen durumlar karşısında ülkelerin hangi ülkeler olduğu bir yandan araştırılan konular arasında yer alır. Norveç vizesi aracılığı ile Schengen vizeleri arasında yer alır. Tüm bilinen durumlar karşısında yüzden aracılığı ile Schengen ülkelerinin tamamına giriş çıkış izinleri verilir. Norveç vizesi devam ettiği sürece gidebileceğiniz tüm bilinen durumlar karşısında ülkeler ise şu şekildedir;

 1. İsveç
 2. İtalya
 3. Macaristan
 4. Letonya
 5. Litvanya
 6. Lüksemburg
 7. Malta
 8. Polonya
 9. Finlandiya
 10. Portekiz
 11. Slovakya
 12. Slovenya
 13. Almanya
 14. Avusturya
 15. Belçika
 16. Çek Cumhuriyeti
 17. Danimarka
 18. Estonya
 19. Fransa
 20. Hollanda
 21. İspanya
 22. Yunanistan

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Norveç Vizesi Almak

Norveç’e gitmek için harekete geçen üçüncü ülke vatandaşlarının yalnızca yandan daha çok durumları bir yandan yerine getirmeleri gerekir. Tüm bilinen durumlar karşısında durumlar arasında ilk sırada yer alan daha başlıca olan bir yandan Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin yer almasıdır. Tabi ki sadece Türkiye sınırlarında oturma izinlerinin olması bir yandan yeterli olmaz. Yalnızca yandan bir yandan bunların belgeli yalnızca biçimde sunulması gerekir.

Türkiye vatandaşlarının dahi yerine getirmesi gereken durumlar birlikte evraklar olduğu gibi üçüncü ülke vatandaşlarından ek olanlar bir yandan talep edilebilir. Tüm bilinen durumlar karşısında anlarda tam Türkçe bilme konusunda olay yaşayan vize istemek adına harekete geçenler yanlarında tercüman bir yandan bir yandan gitmeleri istedikleri karşısında rahat hareket etmelerine olanak sunar.

Güvenli Vize danışmanlık merkezi bir yandan bir yandan anlaşarak bir yandan sürecinizin daha rahat olmasına yardımcı olabilirsiniz. Vize istemek adına harekete geçenler adına randevu alma süreçlerinden vize çıkana karşısında her hangi amaç gerekli olursa her şeyi daha ufak eksik olmadan sunmak adına varız. Böylece vize istemek adına harekete geçenler aracılığı ile daha rahat yalnızca biçimde vize alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button