vize işlemleri

İrlanda Vizesi

İçindekiler

 İrlanda vizesi hakkında sormuş olduğunuz pek çok soruya İrlanda vizesi başlıklı bu makalemizde Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi ile yanıt vereceğiz. İrlanda vizesi almak isteyen ulusal pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının genel olarak merak ettiği sorular; İrlanda vizesi Schengen mi? İrlanda vize başvuruları nereye yapılıyor ya da İrlanda vizesine başvurmak için ilk ne yapmak gerekir?

İrlanda vizesi ön kayıt bilgileri ne gibi sorular içerir?  İrlanda vizesi ile nerelere gidilir ya da İrlanda vizesi ile İngiltere’ye gidilir mi? İrlanda vizesi için hangi vize türünü tercih etmek gerekli olacaktır ya da İrlanda vizesi almak isteyen kişiler ne tür evraklar hazırlamak zorunda kalacaktır gibi pek çok soru olacaktır.

 Öncelikle bu makalemizi de sizlere İrlanda vizesi hakkında aklınıza gelebilecek bütün cevapları vermeye çalışırken bir yandan da bazı özel durumlarınız olduğunu fark ettik. İşte tam da bu noktada devreye girecek olan ve sizin bütün İrlanda vizesi sorularınıza yanıt verebilecek olan Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezinden de söz etmeyi uygun gördük.

Güvenli Vize’nin sizinle ilgilenmesi için görevlendirmiş olduğu vize danışmanları İrlanda vizesi almak için seyahat belgeleriniz de dâhil olmak üzere pek çok konuda sizlere yardımcı olacaktır. Son derece rahat bir şekilde 7/24 başvurabileceğiniz bu vize danışmanları İrlanda vizesi alırken ilk adımdan son adıma kadar sizleri takip eder. Vize işlemlerinizin daha nitelikli bir hal almasını ve bu yolda doğru bir şekilde ilerlemeniz adına Güvenli Vize en güvenli vize danışmanlık hizmetleri merkezidir diyebiliriz.

 İrlanda Cumhuriyeti Vize İstiyor Mu?

 İrlanda Cumhuriyeti vize istiyor mu şeklinde bir konuyla İrlanda vizesinin kimlere verildiğini İrlanda vize politikası kapsamında açıklayalım. İrlanda ülkesi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında herhangi bir vize bağlılığı gibi bir durum söz konusu değildir. Durum böyle olunca da diplomatik pasaportlar da dâhil olmak üzere İrlanda’ya yapılacak olan bütün seyahatlerde hizmet pasaportu, ulusal pasaport ve hususi pasaportlar vize almak zorundadır.

 İrlanda’ya gitmek isteyen diplomatik pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın vizeye tabi olması durumunda bir takım vize çeşitleri ile bu seyahatin kolaylaşması da söz konusu olacaktır. Bununla birlikte İrlanda vizesi almadan İrlanda’ya giriş çıkış yapma gibi bir durumun söz konusu olması için elinizde bir seçenek mevcuttur. Eğer ki herhangi bir ülke üzerinden almış olduğunuz, süresi henüz dolmamış olan bir Schengen vizesi varsa bütün pasaportlar bu Schengen vizesi ile İrlanda’ya giriş çıkış yapabilir.

 İrlanda Vize Randevuları 2024

 İrlanda vize randevuları 2024 yılı için yapılan araştırmalara yanıt verecek olursak İrlanda vizesini İrlanda dış temsilciliklerinin ya da İrlanda Dışişleri Bakanlığının resmi internet sitesine giriş yaparak kendime mail adresiniz üzerinden bir oturum oluşturabilirsiniz. İrlanda vizesi ön bilgi formunu doldurduktan hemen sonra karşınıza İrlanda vize randevuları çıkacaktır. İrlanda vize ön başvurularını belirlenen gün ve saate göre İrlanda Konsolosluğu ya da büyükelçiliğinden kesinleştirebilirsiniz.

 İrlanda Vizesi Almak İçin Hangi Başvuru Evrakları Gerekli Olacaktır?

 İrlanda vizesi almak için hangi başvuru evrakları gerekli olacaktır? İrlanda vizesi alabilmek için aşağıdaki evrakların tamamını İrlanda dış temsilciliklerine kapalı bir zarf içerisinde teslim etmeniz gerekiyor.

 • Pasaport

 İrlanda vizesi için hazırlanması gereken pasaportun mutlaka İrlanda seyahati sonrası en az 6 ay kadar geçerliliğinin olması gözetilir. Hatta bu pasaportun süresinin İrlanda seyahati sonrasında bile en az 1 yıl kadar olması çok daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra İrlanda ülkesinin bu vizeyi pasaportunuza işlemesi için mutlaka 2 sayfalık boş bir alana ihtiyaç duyacağını da söyleyebiliriz.

 • Fotoğraf

 İrlanda vizesi almak için çekileceğiniz fotoğraf biyometrik ve bütün yüzünüzün son derece belirgin bir şekilde olduğu, arkası beyaz fonlu, renkli ve yakın tarihli bir fotoğraf olması gerekir.

 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

 İrlanda dış temsilcilikleri e-devlet’ten alınmış olan bir nüfus kayıt örneğinde sizin bütün bilgilerinizi göremez. Bu sebepten dolayı da tam bir bilgi dökümü gerekçesiyle vize işlemleri için tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerinin ilgili yerlerden alınması tercih edilir.

 • Maddi durumunuzu belirten evraklar

 İrlanda seyahatinizin gerçekleşeceği konusunda İrlanda ülkesinin ikna olması gerekiyor. Bu sebepten dolayı da İrlanda Cumhuriyeti dış temsilciliklerinin sizin bu seyahatin ücretini ödeyebileceğinize dair bir değerlendirme yapabilmesi adına maddi konuda yeterli olduğunuzu belirten bir takım evraklar istenir. Bu evraklar da, bir araç ruhsatı ya da ev tapusu olabilir veya da yeteri kadar para giriş çıkışı olan bir maaş bordrosu bu konuda etkileyici bir özellik olacaktır. Aynı zamanda hesabınızda ne kadar çok bakiye olursa İrlanda vizesi için son derece faydalı olacaktır.

 • İrlanda seyahat belgeleri

 İrlanda seyahat belgeleri konusunu da açıklayacak olursak İrlanda’da kalacağınız otel rezervasyonundan, İrlanda uçak biletlerine kadar seyahat belgeleri olduğunu söyleyebiliriz. irlanda’da konaklama yapacağınız yerin açık adresinin ve giriş çıkış tarihlerinize göre düzenlenmiş olan bir kesinleştirme makbuzunun İrlanda dış temsilciliklerine teslim edilmesi son derece büyük bir önem taşıyor. Aynı şekilde İrlanda ulaşım bedelinin ödenmiş olduğu da İrlanda vize evrakları için son derece büyük bir önem taşır. İrlanda seyahat belgeleri adı altında geçen bu belgeler Güvenli Vize tarafından hazırlanabilir.

 İrlanda vizesi almak için yerine getirmeniz gereken bu koşulların yanı sıra İkametgâh belgesi, uluslararası seyahat sağlık sigortası, seyahat sağlık raporu ve vize türünüze göre değişkenlik gösterecek olan bir takım evraklar söz konusu olacaktır.

 İrlanda’ya Hangi Vize?

 İrlanda’ya hangi vize konusu ile ilgili olarak güvenli vize danışmanınız sizlere yardımcı olacaktır ve bu konuda tüm detayları eksiksiz bir şekilde sizlere aktaracaktır. Ancak bu noktada şu türlerden söz etmek mümkün olacaktır.

 • İrlanda turistik vize
 • İrlanda ticari vize
 • İrlanda Schengen vizesi
 • İrlanda öğrenci vizesi
 • İrlanda basın vizesi
 • İrlanda konferans ve seminer vizesi
 • İrlanda medikal tedavi ve refakatçi vizesi
 • İrlanda aile ziyareti vizesi

 İrlanda vize çeşitleri konusunda yukarıda söz etmiş olduğumuz vize evraklarına ilave olarak bir takım belgelerin hazırlanması bu vizenin kabul edilmesi adına son derece büyük bir dönem taşır.

 İrlanda Vize Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

 İrlanda vize ücretleri neye göre belirlenir diye soracak olursanız vize ücretlerinin belirlenmesinde İrlanda’ya gidecek olan kişilerin hangi özelliklere ve vasıflara sahip olduğu ya da vize türleri belirleyicidir. Mesela, İrlanda ticari vizenin işlem ücreti ile İrlanda turistik vizenin işlem ücreti bir değildir. Ya da İrlanda Schengen vizesi ile İrlanda öğrenci vizesi daha farklı fiyat kategorilerinde değerlendirilecektir. Bununla birlikte İrlanda ülkesine gidecek olan turistin yaş grubunun fiyatlandırmada etkili olduğu gibi aynı zamanda çok girişli ya da tek girişli vize çeşitlerinin de son derece büyük bir etken olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

 İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 İrlanda vizesi kaç günde çıkar genel olarak 5 iş günü ya da 10 güne kadar süren bir aralıkta tahmin edilebilir. İşlemlerin detaylı incelemesinin yapılması yoğunluk durumunda 20 güne kadar çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button