vize işlemleri

Fransa Vizesi

İçindekiler

 Fransa vizesi için bir vize başvurusu yapacak olan umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Güvenli Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi ile görüşme sağlayıp bu konuda bir takım bilgilere vakıf olabilir. Güvenli Vize adlı vize danışmanlık firması tıpkı adı gibi sizlere en güvenli ve en hızlı şekilde vize alma işlemlerinde yardımcı olacaktır.

 Bütün ülkelerin vize prosedürleri farklı olacağı için daha önce herhangi bir ülkeden vize almış olmanız bu durumda çok fazla bir öneme sahip değildir. Bu sebepten dolayı hangi ülkeye vize alacaksanız o ülkenin vize şartlarına uygun olarak hareket etmenizde çok büyük bir fayda vardır. Durum böyle olunca da mutlaka bir vize firmasından Yardım almak her zaman için herhangi bir ülkeye giderken sizlere son derece yardımcı olacaktır.

 Bu yazımızda sizlere Fransa vizesi prosedürleri hakkında bir takım bilgiler vereceğiz. Fransa ülkesinin vize politikasından söz ederken aynı zamanda bu vizeye umuma mahsus pasaport sahipleri için nasıl ulaşılabileceğini de ayrıca kısa yollardan anlatmaya çalışacağız. Ancak yine de Fransa ülkesine gidiş amacınıza uygun olarak bir takım farklı işlemler yapma durumu da söz konusu olabileceği için özel bir şekilde vize danışmanız ile bağlantı kurmak son derece büyük bir önem taşır.

 Fransa Vize İstiyor Mu?

 Fransa vize istiyor mu sorusu ile Fransa ülkesinin vize politikasını da masaya yatırabiliriz. Fransa ülkesi umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından her zaman için vize isteyecektir. Ancak bu noktada atlamamak gereken bir şey vardır ki o da Fransa ülkesinin zaten bir Schengen bölgesi olarak kabul edildiği olacaktır. Yani umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Schengen vizeleri varsa ve bu Schengen vizesi geçerli bir vize ise bu ülkeye herhangi bir ülkeden daha önce almış olduğu aktif bir Schengen vizesi ile son derece kolay bir şekilde giriş yapabilir.

 Fransa’nın vize politikasına bağlı olarak Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılmış olan son açıklamaları da göz önünde bulunduracak olursak umuma mahsus olan ulusal pasaportlar dışında bir takım resmi pasaportların da bu ülkeye girerken son derece rahat bir şekilde girebileceğini söyleyebiliriz. Bu pasaportlar ise hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlar olacaktır. Bu tür resmi pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geriye dönük olarak 180 gün içerisinde sadece 90 günlük bir süre kapsamında Fransız ziyaretinde bulunabilir.

 Fransa Vize Randevuları 2024

 Fransa vize randevuları 2024 şeklinde bir başlık atacak olursak Fransa ülkesinin kesinlikle randevu sistemi haricinde bir çalışma sergilemediğini söylemek mümkün olacaktır. Bu işlemlerin mail adresinizden oturum açarak Fransa dış temsilciliklerinin vize işleri birimine direkt olarak giriş yapıp son derece kolay bir şekilde yapılabileceğini de şimdiden belirtmiş olalım.

 Fransa vize başvurusu için gerekli olan ilk adım her zaman için vize randevusu almak olacaktır. Ayrıca Fransa vize randevusu almak için daha önceden bir ön vize başvuru formu doldurmanız da son derece büyük bir önem taşır ve bu formun çıktısını olarak vize belgeleriniz arasına koymanız gerekir. Fransa vize randevusu her zaman için bu ön başvuru kaydı sonrası verilecektir.

 Fransa Vizesi Başvuru Formu

 Fransa vizesi başvuru formu her zaman için konsolosluklardan değil bu konsoloslukların görev bölgeleri olan bir takım illerden doldurulacaktır. Aynı zamanda Fransa vize başvuru formunu doldurmak için mutlaka bu illere bizzat gitmeniz gerekecektir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey internetten doldurmuş olduğunuz şeyin direkt olarak bir vize başvurusu olmadığını ve sadece ön bilgi olduğunu unutmamaktır. Neden diye soracak olursanız çünkü Fransa vize başvuruları sırasında parmak iziniz alınır ve bunu online bir şekilde yapamazsınız.

 Fransa vize başvurusu evrak doldurma sürecinde mutlaka bütün bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmış olduğuna dikkat edin. Çünkü Fransa Konsolosluğu vize işlemlerinizi değerlendirirken resmi evraklarınız ile bu belgeyi bir araya getirip herhangi bir tutarsızlık olup olmadığı konusunda da mutabık kalmak durumundadır.

 Fransa Vizesi Almak İçin Konsolosluk Tarafından Hangi Belgeler Talep Edilecektir?

 Fransa vizesi almak için konsolosluk tarafından hangi belgeler talep edilecektir sorularına aşağıdaki belge sıralaması ile yanıt vermek mümkün olacaktır.

 • Fransa vizesi ön kayıt bilgi formu çıktısı
 • Fransa vize başvuru formu
 • Detaylı bir şekilde yazılmış olan bir vize talep dilekçesi
 • 2 adet 35×45 ebatlarında biyometrik fotoğraf
 • Nüfus müdürlüğü tarafından onaylı bir şekilde alınmış olan bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Bankadan onaylı olan son 3 aylık hesap dökümü
 • Mal varlığınız olup olmadığını gösteren bir takım resmi evraklar
 • Uluslararası bir seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Seyahat sağlık raporu
 • Çalışma bilgilerinizi gösteren SGK evrakları
 • Fransa seyahati sonrası en az bir yıl daha geçerli olan bir güncel pasaport
 • Fransa vizesinin işlem ücretinin ödendiğine dair bir banka makbuzu

 Fransa vize işlemlerini doğru bir şekilde ilerletmek amacıyla mutlaka bu belgelerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde Fransa Konsolosluğu adına görev yapan yerlere teslim etmeniz son derece büyük bir önem taşır.

 Fransa Vize Çeşitleri Nelerdir?

 Fransa vize çeşitleri nelerdir ya da Fransa ülkesi güncel olarak hangi vize çeşitlerini sunmaktadır gibi bir soru sorarak vize danışmanınızla bu konuda enine boyuna düşünmeniz gerekir. Çünkü Fransa ülkesine gidiş amacınıza bağlı olarak almanız gereken bu vize tipi sizin için son derece faydalı seçenekler sunacağı için ve aynı zamanda belki hazırlığınızı da buna göre yapacağınız için mutlaka baştan belli olması gerekir. Bu sebepten dolayı da Fransa vize çeşitleri olarak turistik vize, seminer vizesi, transit geçiş vizesi, öğrenci vizesi ya da ticari vize gibi vize tipleri son derece büyük bir önem taşır.

 Fransa Vizesi Almak Kolay Mı?

 Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişiler tarafından Fransa vizesi almak kolay mı sorusu da sık sık sorulmaktadır. Fransa vizesi almak amacıyla başvuruda bulunan bir kişi mutlaka Fransa konsolosluğunun talep etmiş olduğu bütün belgeleri tek tek hazırlamak zorundadır. Bu belgeleri hazırlarken de mutlaka vize tipine uygun olan belgeleri de ilave etmesi son derece büyük bir önem taşımakla birlikte Fransa vizesinin kabul edilip edilmemesi konusunda oldukça önemlidir.

 Fransa vizesi neden kabul edilmez diye soracak olursanız zaten bu noktada yapabileceğiniz bütün işlemleri yapmışsanız gözden geçirmeniz gereken en önemli şeyler hangi evrakları vermiş olduğunuzdur. Fransa Konsolosluğu adına görev bölgelerine teslim etmiş olduğunuz belgeler eksik ya da hatalı ise ya da güncel değilse mutlaka geri dönecektir ve vize talebiniz kabul edilmeyecektir.

 Fransa Vize İşlem Ücretleri Ne Kadar?

 Fransa vize işlem ücretleri ne kadar konusunda mutlaka güvenli vize ile görüşme sağlamanızda fayda vardır diyebiliriz. Bunun en önemli nedeni ise vize işlemleri sırasında ortaya çıkacak olan bir takım fiyat farkları olacaktır. Fransa vize tipleri ve Fransa’ya gitmek isteyen kişilerin yaşlarına da bağlı olarak bir değişiklik söz konusu olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button