vize işlemleri

Bangladeş Vizesi

İçindekiler

Bangladeş vizesi, talep görmeyen vizeler arasında zannediliyor olsa da böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bangladeş, son zamanlarda merak edilen ülkeler arasında yerini almayı başaran, oldukça güzel ve görülmeye değer bir ülkedir. Ülke içerisinde, tarihi yapıların yanı sıra; farklı yaşam tarzları da bir hayli dikkat çekmektedir. Özellikle de daha önce görmek istemediğiniz yerleri görmek istiyorsanız; Bangladeş muhteşem bir tercih olacaktır. Bangladeş, Hindistan‘a en yakın ülkeler arasında yerini alır. Bu sayede, ülkeye giriş yapan kişilerin; Hindistan’ı da kolaylıkla ziyaret etmesi mümkün olacaktır. Sizde aynı anda iki farklı yeri ziyaret etmek istiyorsanız; gezilecek ve görülecek ülkeler arasına Bangladeş’i eklemenizde fayda vardır. Bangladeş’e giden kişiler, Hindistan‘da yer alan Taç Mahal’i de yakından görme şansı elde edebilirler. Taç Mahal, dünyanın yedi harikası arasında belirtilen, muhteşem bir yapıdır.

Bangladeş vizesi almak, sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Özellikle de ülkede bazı salgın hastalıkların varlığını sürdürmeye devam ediyor olması; çeşitli önlemlerin alınmasını zorunlu kılmıştır. Ülkeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar, birçok farklı prosedürü tamamlayarak, vize alma sürecini gerçekleştirmektedir. Bu süreç, birazcık çetrefilli olduğu için; zorlanmanız halinde, danışmanlık firmamızdan hizmet almanız mümkündür. Güvenli vize danışmanlık firması; profesyonel yetkilileri ile birlikte çalışmalarını sürdürmeye devam ettiği için; alanında uzman danışmanlar ile kolaylıkla Bangladeş vizesi alma şansı yakalayabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Ön Başvuru Formu

Bangladeş vizesi ön başvuru formu, bazı kişisel bilgilerim belirtildiği resmi bir evraktır. Bangladeş  konsolosluğu ön başvuru formunu, resmi belge sıfatıyla talep ettiği için, bu belgenin eksik olması durumunda, vizenin alınması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, internet üzerinde erişimi açık bir şekilde sunulmaya devam eden Bangladeş vize başvuru formu belgesini eksiksiz bir şekilde doldurma ihmal etmemenizde fayda vardır. Bangladeş’e ziyarete gitmek isteyen vatandaşların, ön başvuru formunda belirtmesi gereken bazı kişisel bilgiler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Adınız ve soyadınız
 • TÇ kimlik numaranız
 • E-posta adresi
 • Telefon numarası
 • Doğum tarihi
 • İkametgah adresi

Yukarıda verilen bilgilere, dijital ortam üzerinden doldurmanız yeterli olacaktır. Ancak, belge internet üzerinden hazırlamanızın ardından; bir kopyasını çıkartarak; vize dosyanızın içerisine eklemeniz gerekecektir. Vize dosyası içerisinde, Bangladeş ön başvuru formu belgesi bulunmazsam; konsolosluk tarafından red cevabı alabileceğinizi bilmenizde fayda vardır. Büyükelçiliğimize danışmanlık firmamız, bu belgeyi derhal dosyanıza ekleyerek; işinizin kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Bangladeş Vizesi İçin Gereken Belgeler

 • Bangladeş vizesi için gereken belgeler, çok önemlidir. Bangladeş, diğer ülkelere nazaran ekstra belge talebinde bulunan ülkelerden bir tanesidir. Bunun sebebi ise; ülkede bazı salgın hastalıkların yer alıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Durum böyle olunca, konsolosluk farklı çalışmalar yapmaya başlamış ve ülkesindeki vatandaşların sağlığını korumaya gayret göstermiştir. Aynı tutum ülkesine turist olarak gelecek vatandaşlar için de geçerlidir. Bu nedenle, belgelerin yoğun olacağını bilmenizde fayda vardır. Bangladeş’e ziyarete gitmek isteyen herhangi bir kişi iseniz, hazırlamanız gereken belgeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;
 • Bangladeş vizesi almak isteyen herhangi bir kişinin; vize ön başvuru formu beraberinde; nüfus cüzdanın ön ve arka fotokopisini de çıkartması gerekmektedir. Bununla beraber, nüfus kayıt örneğinin de vize dosyası içerisinde beyan edilmesi gerekir. Bu iki belgeleri, e-Devlet üzerinden kolaylıkla çıkarılması da mümkün olacaktır.
 • Bangladeş vizesi almak isteyen kişilerin, pasaportlarının fotokopilerini çıkartması da gerekir. Aynı zamanda, pasaportun ön ve arka yüzünün de biz de dosyaları arasında yer alması çok önemli olacaktır.
 • Bangladeş vizesi almak isteyen vatandaşların; e-Devlet üzerinden çıkarması gereken belgelerden bir tanesi ise adli sicil kaydı örneğidir. Adil sicil kaydının, tam tescilli bir şekilde vize dosyasına eklenmesi çok önemli bir husus olacaktır. Bunun sebebi ise, vatandaşların suç kaydının incelenmek istenmesidir. Özellikle de ülkede yaşamaya devam eden kabilelerin varlığı, tehlike arz edebilir. Bu nedenle, dosyanızın içerisine adli sicil kaydı eklemeyi unutmamanızda fayda vardır.
 • Bangladeş vizesi almak isteyen vatandaşların; aşı kartını da vize dosyası içerisinde belirtmesi gerekecektir. Eğer, konsolosluk tarafından belirtilen açılardan herhangi bir tanesine olmadıysanız; en kısa süre içerisinde aşınızı tamamlayarak, bu durumu belgelendirmeniz gerekecektir. Aksi takdirde ülkeye giriş yapmanız kesinlikle mümkün olmayacaktır.
 • Bangladeş’e gitmeyi planlayan vatandaşların; mutlaka, nerede kalacaklarını belirtmesi gerekmektedir. Aynı zamanda, uçak biletlerini nde daha önceden alınması ya da ayırtılması çok önemli bir husus olacaktır.
 • Bangladeş‘e ziyarete gitmek isteyen vatandaşların; kendi isimleri adına açılmış bir hesap dokümanını sunmaları gerekecektir. Aynı zamanda bu hesabın içerisinde, belirli bir miktar para bulundurmaları çok önemlidir.

Yukarıda belirtilen maddelerde yer alan belgeler, konsolosluk tarafından büyük bir önemle incelenmeye devam etmektedir. Özellikle de herhangi bir belgenin ıslak imzalı ya da bandrollu olmak sureti ile talep edilmesi, belgelerin incelenmesinde detayların  artırılmasına sebep olacaktır. Bu nedenle, hangi belgenin sizden nasıl bir biçimde istendiğini; detaylı bir şekilde kontrol etmenizde fayda vardır. Aksi takdirde, vize sürecinizin olumsuz yönde ilerlemesi söz konusu olabilir. Bangladeş vizesini daha hızlı ve kolay bir biçimde almak istiyorsanız, Büyükelçiliği vize firmamız ile görüşme sağlamanızda fayda vardır. Bünyemizde çalışmalarını sürdürmeye devam eden yetkililerimiz, bu bağlamda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Bangladeş Vize Türleri

Bangladeş vize türleri, dünya genelinde oldukça sık araştırılmaya devam etmektedir. Bangladeş, vize türleri konusunda sınırlama yapan bir ülke zannediliyor olsa da bu oldukça yanlış bir varsayımdır. Bangladeş, her yıl birçok farklı alanda bize açmaya devam eden ülkelerden bir tanesidir. Özellikle de ülke turizm amaçlı gelen vatandaşların, kolaylıkla vize alması ve gerektiği yerde vizelerini uzatmak için yeniden başvuruda bulunması mümkün olacaktır. Bangladeş’i  ziyarete gitmek isteyen herhangi bir vatandaşın başvuruda bulunabileceği vize türleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Bangladeş aile ziyareti vizesi
 • Bangladeş turist vizesi
 • Bangladeş ticari vize
 • Bangladeş çalışma vizesi
 • Bangladeş arkadaş ziyareti vizesi

Bangladeş’e gitmek isteyen kişiler, niyetlerine bağlı olarak, yukarıdaki bize türlerinden herhangi bir tanesine başvuruda bulunabilirler. Özellikle de ülkeye turist olarak gitmek isteyen bir kişi iseniz; nereleri gezeceğinize ve ne yapacağınıza dair bir mektup yazmanızı da çok önemli olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Bangladeş konsolosluğu , biz de talebinizi değerlendirerek kısa süre içerisinde tarafınıza bilgi verecektir. Üstelik bu bağlamda, Büyükelçiliği vize danışmanlık firmamızda size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Bangladeş Vize Sonuçları

Bangladeş vize sonuçları, en fazla üç iş günü içerisinde tarafınıza bildirilecektir. Vize sonuçları; ön başvuru formunda beyan etmiş olduğunuz e-posta adresiniz ya da telefon numaranız üzerinden size iletilmektedir. Ayrıca, ülkeye giriş yapmak amacıyla; VİP vize başvurusunda bulunduysanız, bir gün içerisinde yanıt alabileceğinize emin olabilirsiniz. Vize sonuçları, mülakatın gerçekleştirilmesinin ardından belirtilen süre içerisinde açıklanacaktır.

Bangladeş Vize Ücreti

Bangladeş vize ücreti, 2024 tarihi itibari ile 194 $ olarak belirlenmiştir. Bangladeş’e gitmek isteyen kişiler, vize harcını yatırdıklarına dair bir dekont sunmak zorundadırlar. Bu dekont, Büyükelçiliği danışmanlık firmamız tarafından alınarak, vize dosyanıza eklenecektir. Güvenli vize danışmanlık firmamız, vize harcı yatırma konusunda da size yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button