vize işlemleri

Danimarka Vizesi

İçindekiler

Danimarka vizesi ile alakalı olarak kişi vize çıkarmak istemesi durumunda direkt olarak konsolosluklara müracaat edememektedir. Vize başvuru merkezleri aracılığı ile konsolosluğa müracaat etme durumu söz konusu olmaktadır. Vize işlemleri kişinin gitmek istediği ülkeden alınan siyasi bir izin belgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Seyahat edecek olan kişi bu işlemleri yerine getirmeden bu ülkeye giriş yapma hakkına sahip değildir. Vize işlemleri yasal olarak prosedür gerektiren işler arasında sayılmaktadır. Seyahat edecek olan kişi eğer ki daha öncesinde bir vize çıkarmadıysa bu seyahat edecek olan kişiyi fazlası ile yorabilir. Ve seyahat planında aksamaya sebep olabilmektedir.

Konsolosluklar bu durumların önüne geçebilmek için artık bireysel olarak başvuru kabul etmemektedir. Bunun yerine konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan başvuru merkezleri bulunmaktadır. Seyahat edecek olan kişi bu başvuru merkezlerine müracaat ederek süreci yürütmektedir. Bu durum seyahat edecek olan kişinin herhangi bir aksaklık yaşanmadan sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesine fayda sağlayacaktır. Hem de konsoloslukta oluşacak yoğunlukların önüne geçecektir.

Vize başvuru merkezinin sayı olarak çok fazla olması sebebi ile kişi karar verme noktasında problem yaşayabilmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek adına seyahat edecek olan kişi daha öncesinde bu ülkeden vize çıkarmış olan kişilerin sayısına ve memnuniyet durumuna bakarak karar verebilir. İnternet üzerinden bu vize başvuru merkezi ile ilgili olarak yapılan yorumları da inceleyebilir. Vize başvuru merkezleri bu süreçte sadece aracı olan kurumlar olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Karar verecek olan tek yetkili merci konsolosluğun kendisidir. Konsolosluk vize başvurunu onaylayabileceği gibi aynı zamanda ret etme hakkına da sahiptir.

Vize başvuru merkezinin işinde iyi olması sürecin daha hızlı ilerlemesine ve olumlu olarak sonuçlanmasına karar verecektir. Ama hiçbir vize başvuru merkezi bunun ile alakalı olarak garanti verebilecek durumda değildir. Vize başvuru merkezlerinden biri olan GÜVENLİ VİZE firması tüm süreci sizin adınıza en başından en sonuna kadar titizlik içerinde yürütecektir. Olumlu olarak sonuçlanması adına hiçbir nüans gözden kaçırılmamaktır. Bu vize firması sadece Danimarka ülkesi ile alakalı değil tüm ülkelerin vize işlemleri için size yardımcı olacaktır.

Danimarka Vize Randevusu

Danimarka vize randevusu için öncelikli olarak vize başvuru merkezine karar vermeniz gerekmektedir. Vize başvuru merkezine karar verdikten sonra internet sitesine girerek sol üst köşeden online işlemler aracılığı ile randevu oluşturabilirsiniz. Randevu oluşturtmadan önce tarafınıza Danimarka vize başvuru formu yönlendirecektir. Bu formun eksiksiz ve tam olarak doldurulması vizenin onaylanması adına oldukça önemli olacaktır

Vize randevusunu oluşturduktan sonra tarafınıza gerekli olan evraklar mail yolu ile atılacaktır. Bu evrakların en kıs sürede tamamlanması sürecin daha hızlı ilerlemesi adına oldukça önemli olacaktır. Daha öncesinde bu ülke için vize çıkarmış iseniz sistemde biyometrik veriniz olduğu için evraklarınız posta yolu ile iletebilirsiniz. Biyometrik veri kişinin on parmak izinin alınması şeklinde olmaktadır. Daha öncesinde bu ülkeden vize almamış ya da farklı bir ülkeden vize almış olsanız bile fark etmez evraklarınızı sizin teslim etmeniz gerekmektedir.

Danimarka Vize Türleri

Danimarka vize türleri kişinin bu ülkeyi seyahat etme gerekçesine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenden kaynaklı olarak çok fazla sayıda vize türünün olduğunu söylemek doğru olacaktır. Biz sizin için en çok tercih edilen vize türlerini bir araya getirdik. Danimarka vize türleri:

 • Danimarka turistik vize: Sadece bu ülkeye turistik amaçlı yapılan seyahatler de çıkarılır. Maksimum süresi 90 gün şeklinde olan seyahatlerdir.
 • Danimarka schengen vizesi: Bu vize türü de turistik amaçlı çıkarılan kısa süreli seyahat kapsamında olan bir vize türüdür. Ama bu vize türü tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olmaktadır. Seyahat edecek olan kişiye gittiği ülkeye birden fazla giriş ve çıkış hakkı tanımaktadır. Özellikle birkaç Avrupa ülkesine seyahat edecek olan kişinin emek ve zaman bakımından yorulmadan vize çıkarmasına fayda sağlamış olacaktır.
 • Danimarka ticari vize: Bu ülkede iş ve ticaret ile alakalı olarak faaliyet göstermek isteyen kişilerin çıkarması gerekmektedir. Kısa süreli ya da uzun süreli olarak olabilmektedir.
 • Danimarka transit vize: Bu vize türü farklı bir ülke ile ticaret yapmak isteyen kişilerin Danimarka topraklarını kullanması durumunda çıkarması gereken bir vize türüdür. Bu vize türü Danimarka ülkesinde 24 saatten fazla kalınması durumunda çıkarılması gerekmektedir.
 • Danimarka arkadaş- akraba ziyareti vizesi: Bu ülkede olan yakınlarımız için çıkarılabilecek olan vize türüdür. Genellikle kısa süreli olarak çıkarılmaktadır.
 • Danimarka öğrenci vizesi: Bu vize türü kişi eğitim maksatlı olarak bu ülkeye seyahat gerçekleştiriyorsa çıkarması gerekmektedir. Kısa süreli ya da uzun süreli olarak çıkarılabilmektedir.
 • Danimarka uzun süreli seyahat vizesi: Bu vize türü ise genellikle aile birleşimi gibi konularda bu ülkede daha uzun soluklu olarak çalışabilmek adına çıkarılmaktadır.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Danimarka vizesi için gerekli evraklar kişinin bu ülkeye seyahat etmesi için yasal merciler tarafından istenen evraklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Vize türlerine göre farklı evraklar da istenebilmektedir. Bize genel olarak herkesten istenen evrakları sizin için bir araya getirdik:

 • Pasaport kişinin ülke dışına çıkması için gerekli olan ilk evraktır. Seyahat edecek olan kişinin seyahat dönüş tarihinden sonra 2 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. Aynı zamanda da son iki sayfasının da boş olması gerekmektedir.
 • Danimarka vize başvuru formu eksiksiz ve tam olarak doldurulması gerekmektedir.
 • Seyahat edecek olan kişiye ait olan aktif olarak kullandığı banka hesabının son 3 aylık dökümü ilgili banka tarafından imzalı ve kaşeli olarak alınması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortasının yatırılması
 • Vize harç ücretinin yatırılması
 • Vize başvuru merkezinin komisyon ücretinin yatırılması
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Danimarka Vizesi Ücretleri

Danimarka vizesi ücretleri etki eden birkaç etmen bulunmaktadır. Tek bir vize harç ücretinden bahsetmek kesinlikle doğru olmayacaktır. Danimarka vize ücretine etki eden etmenler:

 • Vize türleri
 • Seyahat süresi
 • Seyahat edilecek olan ülkeye yapılacak giriş çıkış sayısı

Danimarka Vizesinden TC Vatandaşları Muaf Mı?

Danimarka vizesinden TC vatandaşları muaf mı? Hayır böyle bir muafiyet durumu söz konusu değildir. Ama bazı istisna durumlar söz konusu olmaktadır. Bu da genellikle kişinin sahip olmuş olduğu pasaporttan kaynaklanmaktadır. Ülkemizde 4 farklı pasaport bulunmaktadır. Siyah gri ve yeşil renkli pasaporta sahip olan kişiler kısa süreli seyahatleri için vize çıkarmasına gerek bulunmamaktadır. Bu kişiler ama uzun süreli vize çıkaracak ise çıkarması zorunludur. Bordo pasaporta sahip olan kişiler ise her iki durumda da vize çıkarması gerekmektedir.

Danimarka Ülkesinde Schengen Vizesi Geçerli Mi?

Danimarka ülkesinde Schengen vizesi geçerli mi? Avrupa ülkesi olması sebebi ile bu ülkede Schengen vizesi geçerlidir. Bu vize türü ile seyahat edecek olan kişi dilediği Avrupa ülkesine seyahat edebilmektedir.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizesi kaç günde çıkar? Konsolosluk kararını 15 gün içerinde açıklamaktadır. Seyahat edecek olan kişinin seyahat planında bir aksaklık olmaması adına süreci 15 gün içerinde başlatmak doğru bir karar olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button